آغاز جنگ ترکیه و یونان

مقام‌های ترکیه از اقدام گارد ساحلی یونان علیه قایق بادبانی ترکیه‌ای در جریان یک مسابقه در دریای اژه خبر دادند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، مقام‌های ترکیه از اقدام گارد ساحلی یونان علیه قایق بادبانی ترکیه‌ای در جریان یک مسابقه در دریای اژه خبر دادند.

در حالی که روز گذشته تقابل جنگنده‌های ترکیه و یونان در دریای اژه خبرساز شده است، روزنامه «دیلی صاباح» به نقل از مقام‌‎های ترکیه نوشت، گارد ساحلی یونان در جریان یک مسابقه در دریای اژه به یک قایق بادبانی ترکیه‌ای آزار رسانده است.

در بیانیه فرماندهی گارد ساحلی ترکیه آمده است: «ساعت ۸:۰۵ صبح بیست و پنجم جولای، در جریان "مسابقه قایق بادبانی دریای آزاد جام نیروی دریایی" تلاشی برای آزار رساندن به یک قایق بادبانی انجام شد».

فرماندهی گارد ساحلی ترکیه البته اعلام کرد که نیروهای این فرماندهی به سرعت وارد عمل شده و کشتی یونانی را در دریای اژه رهگیری کردند.

«مراد تان» کاپیتان قایق بادبانی ترکیه‌ای که هدف آزار گارد ساحلی یونان قرار گرفته بود، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران گفت که جان سرنشینان این قایق در معرض خطر قرار گرفته بود.

وی با بیان اینکه ۹ نفر شامل یک زن سرنشین این قایق بودند، از عملکرد سریع گارد ساحلی ترکیه در کمک رساندن به آنها قدردانی کرد.

مراد تان با اشاره به اهتزار پرچم قرمز ترکیه بر فراز قایق افزود: «ما اصلا نمی‌دانیم (گارد ساحلی یونان چرا این اقدام را انجام داد). قایق ما تنها قایق قرمز رنگ (در مسابقه) بود. شاید به خاطر همین این اتفاق افتاد».

انتشار خبر آزار رساندن یونان به قایق بادبانی ترکیه در دریای اژه در شرایطی انجام شده که تقابل هوایی جنگنده‌های دو کشور در دریای اژه خبرساز شده بود.

وزارت دفاع یونان روز سه شنبه از تقابل جنگنده‌های خود با جت‌های «اف-۱۶ » ترکیه که شماری از آن‌ها مسلح بودند، خبر داد. طبق اعلام این وزارتخانه، جنگنده‌های ترکیه ۱۹ بار حریم هوایی یونان را نقض کردند.

ت ت
کدخبر: 99565 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • سیاست دولت استفاده از ابزارهای مهمی همچون گازسوز کردن خودروهاست و برنامه ای برای افرایش قیمت بنزین برای امسال را ندارد.