عراق همه چیز را تکذیب کرد

وزیر امور خارجه عراق به روزنامه‌نگاران گفت: مقامات ترکیه هیچ تماسی با دولت عراق برای رایزنی درباره انجام تحقیقات مشترک درخصوص حمله به دهوک نداشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از شفق نیوز، فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق به روزنامه‌نگاران گفت: مقامات ترکیه هیچ تماسی با دولت عراق برای رایزنی درباره انجام تحقیقات مشترک درخصوص حمله به دهوک نداشته‌اند.

فواد حسین گفت: مقامات ترکیه نامه رسمی به ما درباره انجام تحقیقات ارسال نکرده‌اند.

از سوی دیگر، علی‌رغم نبود جدیت در روند تحقیقات، معاون نماینده ترکیه در سازمان ملل گفت: همه مسئولان ترکیه خواهان روشن شدن ماهیت حمله در استان دهوک هستند.

وی گفت: برخی از مسئولان عراق به جای دیپلماسی، به تشدید تنش روی آورده‌اند و با آغاز «سیاه‌نمایی رسانه‌ای» میان مردم ترکیه و عراق اختلاف ایجاد کرده‌اند.

روزنامه واشنگتن پست جلسه اضطراری شورای امنیت که روز گذشته برای بررسی حمله اخیر به تفرجگاهی در شمال عراق برگزار شد را «تشدید آشکار اختلافات» با ترکیه توصیف کرد.

عراق پیشتر در پی حمله توپخانه‌ای به منطقه گردشگری در استان دهوک و کشته و زخمی شدن حدود ۴۰ نفر، از ترکیه به شورای امنیت شکایت کرده بود اما آنکارا ضمن رد ادعای عراق اظهار داشت: این حمله کار عناصر پ ک ک بوده است.

کدخبر: 99541 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین