سوریه تهدیدهای خود را عملی کرد؛ نظامی‌ها کشته شدند

وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد، دو نظامی این کشور به نام‌های «مولود یوگورتسو» و «مرت اوتال» طی درگیری روز سه‌شنبه (دیروز) در شمال سوریه کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، وزارت دفاع ترکیه روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد، دو نظامی این کشور به نام‌های «مولود یوگورتسو» و «مرت اوتال» طی درگیری روز سه‌شنبه (دیروز) در شمال سوریه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه، این دو نظامی ارتش ترکیه در جریان عملیات در منطقه عملیاتی «سپر فرات» در شمال سوریه در درگیری با «تروریست‌ها» زخمی شدند و به دلیل شدت جراحات، جان باختند.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه خود درباره کشته شدن این دو نظامی ترکیه‌ای، به خانواده آنها، نیروهای مسلح ترکیه و مردم این کشور تسلیت گفته است.

مرگ دو نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه در شرایطی خبرساز شده که مقام‌های آنکارا طی سال‌های اخیر برای آنچه «مقابله با حضور تروریست‌ها» در منطقه مرزی ترکیه خوانده‌اند، دست به عملیات نظامی در شمال سوریه زده‌اند.

اقدامات ارتش ترکیه در خاک سوریه مخالفت شدید مقام‌های این کشور را به دنبال داشته و مسئولان دمشق حضور نظامی آنکارا را غیرقانونی و اشغالگری خوانده‌اند.

بیانیه وزارت دفاع ترکیه درباره مرگ دو نظامی این کشور در سوریه در شرایطی منتشر شده که طی هفته‌های اخیر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور و دیگر مقامات ترکیه، از احتمال انجام یک عملیات جدید در خاک سوریه خبر داده‌اند.

کدخبر: 99513 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین