ترامپ:

آمریکا سقوط کرد

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا سه‌شنبه در جریان "نشست دستورکار اول آمریکا" در واشنگتن دی.سی با بیان اینکه "کشور ما اکنون یک منجلاب جنایت است"، دموکرات‌ها را بابت قرار گرفتن کشورش در این "وضعیت وحشتناک" به ویژه وقتی بحث ایمنی عمومی مطرح است، مقصر دانست.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری آناتولی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا سه‌شنبه در جریان "نشست دستورکار اول آمریکا" در واشنگتن دی.سی با بیان اینکه "کشور ما اکنون یک منجلاب جنایت است"، دموکرات‌ها را بابت قرار گرفتن کشورش در این "وضعیت وحشتناک" به ویژه وقتی بحث ایمنی عمومی مطرح است، مقصر دانست.

ترامپ افزود: ما به دلیل تلاش حزب دموکرات برای از بین بردن و برانداختن اجرای قانون، خون، مرگ و درد و رنج در مقیاسی داریم که زمانی غیر قابل تصور بود.

دونالد ترامپ با اشاره به افزایش ۵۱ درصدی میزان قتل در آمریکا و بیان اینکه آمریکا با جرم و جنایت "به زانو درآمده است"، روی اعطای اختیاراتی به پلیس برای امن‌تر کردن آمریکا تمرکز کرد.

او با تاکید بر تمایل خود برای برقراری دوباره سیاست‌های "ایست و تفتیش" گفت: ما باید پلیس خودمان را به حال خود بگذاریم. اجازه دهید افرادی که باید اسلحه داشته باشند و این کار برای آنها ضرورت دارد، سلاح حمل کنند... اسلحه‌ها را از دست جنایتکارانی دور کنید که نباید اسلحه داشته باشند.

ترامپ در حالی که خواستار استخدام بیشتر نیروهای مجری قانون شد، تاکید کرد: در هر گوشه‌ای باید یک ماشین پلیس وجود داشته باشد؛ اگر این چیزی است که برای جلوگیری از کشتار لازم است. کشور ما دارد به سمت جهنم می‌رود و خیلی هم سریع به سمت جهنم می‌رود. جای بسیار ناامنی است.

این رئیس‌جمهوری سابق آمریکا بار دیگر بر اهمیت انتخابات میان‌دوره کنگره در ماه نوامبر اشاره کرد و گفت که جمهوری‌خواهان می‌توانند بار دیگر کنترل دو مجلس کنگره را با تمرکز بر مبارزه با جرایم، برقراری دوباره گشت مرزی و سیاست‌های مهاجرتی، مقابله با تورم بالا و کاهش قیمت بنزین به دست بگیرند.

در حالی که ترامپ رسماً برای اینکه یک بار دیگر نامزد ریاست جمهوری شده و این چالش را بپذیرد، اظهارنظری نکرد، گفت مطمئن است که یک جمهوری‌خواه در سال ۲۰۲۴ به کاخ سفید بازخواهد گشت و چند اشاره احتمالی را مطرح کرد.

او خطاب به حضار گفت: یک بار شرکت کردم و بُردم. بعد برای مرتبه دوم شرکت کردم و عملکرد بسیار بهتری هم داشتم. ما میلیون‌ها میلیون رای گرفتیم. شاید مجبور باشیم دوباره این کار را انجام دهیم.

این رئیس پیشین کاخ سفید که در انتخابات ۲۰۲۰ مقابل جو بایدن شکست خورد و با حواشی فراوان قدرت را تحویل داد، از کمیته تحقیقات مرتبط با شورش شش ژانویه که حمله هواداران او به ساختمان کنگره در سال ۲۰۲۱ بود، تحت عنوان "کمیته غیر منتخب" که در آن "مردم فاسد و بدکاری" حضور دارند که صرفا تلاش دارند به او آسیب برسانند، یاد کرد.

ترامپ گفت: آنها به هر شکلی می‌خواهند به شما لطمه بزنند. اما آنها واقعا می‌خواهند به من آسیب برسانند تا من نتوانم به خاطر شما به کار برگردم. و من فکر نمی‌کنم چنین اتفاقی رخ دهد. داستان آمریکا هنوز تمام نشده است. ما داریم برای یک بازگشت فوق‌العاده کار می‌کنیم. ما آمریکا را قوی‌تر، امن‌تر، آزادتر، بزرگتر و باشکوه‌تر از همیشه خواهیم کرد.

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش در نشست دستورکار اول آمریکا در واشنگتن گفت، "بعد از آنکه ایالات متحده اوکراین را تسلیم روسیه کرد، چین هم تایوان را تصرف می‌کند."

ترامپ سه‌شنبه گفت: "ما کشوری هستیم که گذاشتیم روسیه کشوری مثل اوکراین را ویران کرده، صدها هزار تن را بکشد و اوضاع آن بدتر خواهد شد و این اتفاقات هرگز و هرگز رخ نمی‌داد، اگر که من فرمانده کل قوای شما بودم ... و چین و تایوان بعدی هستند."

این سیاستمدار جمهوری‌خواه در ادامه اشاره کرد که "ایالات متحده، افغانستان را هم واگذار کرد و شهروندان آمریکایی و بهترین تجهیزات نظامی در جهان به ارزش ۸۵ میلیارد دلار را هم جا گذاشت."

ترامپ همچنین با اشاره به بحران انرژی به وجود آمده بر سر جنگ اوکراین گفت که ایالات متحده برای انرژی به کشورهای دیگر رو می‌زند و به یک "کشور گدا" تبدیل شده است.

او گفت: کشور ما به زانو درآمده است، واقعا به زانو درآمده است. تورم به بالاترین میزان در ۴۹ سال گذشته رسیده است؛ ۹.۱ درصد. خیلی از مردم فکر می‌کنند که تورم بسیار بالاتر از این است. قیمت بنزین به بالاترین میزان در تاریخ کشور ما رسیده است. ما به کشور گدایی تبدیل شدیم که برای کشورهای دیگر برای گرفتن انرژی چاپلوسی می‌کنیم.

او با بیان اینکه ایالات متحده در آستانه یک انتخابات میان‌دوره تاریخی است، گفت آمریکایی‌ها "سلطه شکست‌خورده" جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا را رد خواهند کرد و در نتیجه آن، نانسی پلوسی از ریاست مجلس نمایندگان و چاک شومر از رهبری اکثریت سنا کنار گذاشته می‌شوند.   

کدخبر: 99430 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین