نقشه جنجالی آمریکا برای چین

رهبر جمهوریخواهان مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد، آمریکا باید روی برخورداری تایوان از تسلیحاتی که "برای مقابله با تهدید احتمالی برآمده از سرزمین اصلی چین کافی هستند" تمرکز کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری رویترز، میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواهان مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد، آمریکا باید روی برخورداری تایوان از تسلیحاتی که "برای مقابله با تهدید احتمالی برآمده از سرزمین اصلی چین کافی هستند" تمرکز کند.

مک کانل این اظهارات را در حالی عنوان کرد که اخیرا گزارشی در خصوص برنامه ریزی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای دست زدن به یک سفر احتمالی به تایوان منتشر شد. چین نیز هشدارهایش به آمریکا از بابت اخبار مربوط به این سفر را تشدید کرده است.

روزنامه فایننشال تایمز در ۱۹ ژوئیه سال جاری میلادی گزارش کرد که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قرار است در اوت ۲۰۲۲ به تایوان برود.

ژوئیه دو تن از اعضای کنگره آمریکا در نامه‌ای به پلوسی از وی خواستند تا مخالفت‌های پکن را درباره رفتن به این سفر نادیده بگیرد و بر اساس برنامه زمان بندی شده به تایوان سفر کند.

یکی دیگر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نیز روز یکشنبه در توئیتی نوشت: چین کمونیست نمی‌تواند دیکته کند که چه کسی در آمریکا می‌تواند از تایوان بازدید کند.

سه ساعت بعد هم مایک پامپئو، وزیر امور خارجه دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در توئیتی خطاب به حساب کاربری پلوسی نوشت: نانسی من هم با تو می‌آیم!

کدخبر: 99416 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین