واکنش بی‌سابقه اسرائیل به هشدار نصرالله

تحلیلگر کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد، این رژیم بر آمریکا به عنوان میانجی مذاکرات ترسیم مرزی اعمال فشار می‌کند تا توافق میان لبنان و تل‌آویو در این خصوص تا قبل از ماه سپتامبر نهایی شود؛ سپتامبر تاریخ استخراج گاز و تهدید همراه آن از سوی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «نیر دفوری» تحلیلگر کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد، این رژیم بر آمریکا به عنوان میانجی مذاکرات ترسیم مرزی اعمال فشار می‌کند تا توافق میان لبنان و تل‌آویو در این خصوص تا قبل از ماه سپتامبر نهایی شود؛ سپتامبر تاریخ استخراج گاز و تهدید همراه آن از سوی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله است.

بر اساس این گزارش، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند: نصرالله چند هفته مانده به آغاز استخراج گاز از میدان کاریش سقف تهدیدات علیه اسرائیل را بالا برده و تهدید کرده اگر این کار انجام شود تمام سکوهای گازی اسرائیل را هدف می‌گیرد زیرا بنا به گفته وی بخشی از کاریش در اراضی لبنانی قرار دارد.

دفوری در ادامه افزود، رژیم صهیونیستی اقدامات حفاظتی بسیار زیادی چه در اطراف میدان گازی کاریش یا دیگر «آب‌های اقتصادی اسرائیل» انجام می‌دهد و این امر شامل گشت‌های دریایی و استفاده از ابزارهای مختلف، آماده‌باش جنگنده‌ها و سامانه پدافند هوایی در دریا و اماکن مشخص در شمال فلسطین اشغالی و آمادگی برای هر تحولی است.

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا از «آموس هوچشتاین» فرستاده آمریکا در امور ترسیم مرزی میان لبنان و رژیم صهیونیستی خواست توافق با لبنان درباره مرزهای دریایی در سریعترین زمان ممکن نهایی شود.

در ادامه این گزارش آمده، در پی هشدار نصرالله، موسسات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی و ارتش این رژیم در اطراف کاریش وضعیت آماده‌باش اعلام کردند.

در همین ارتباط «امیر بوحبوط» خبرنگار نظامی وبگاه عبری «واللا» گزارش داد که تمرینات نیروی دریایی رژیم صهیونیستی در چند ماه گذشته مربوط به نحوه تعامل با حملات موشکی احتمالی از لبنان اعم از موشک‌های کروز، نقطه‌زن و کلاسیک بود.

وی افزود که این تمرینات تنها شامل میادین گازی نبود بلکه همه منافع اسرائیل در سطح دریا را که رکن اساسی فعالیت‌های اقتصادی است، در بر گرفت؛ همچنانکه که ۹۹ درصد واردات سالانه با ۵۹۰۰ کشتی از دو بندر حیفا و اشدود عبور می‌کند.

بوحبوط تأکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت یک کمیته فرماندهی عالی متشکل از نمایندگان وزارت جنگ، نیروی دریایی، بخش عملیات، نیروی هوایی فرماندهی منطقه شمالی و نهادهای اطلاعاتی به منظور تعامل با تهدیدات و آمادگی برای اقدام نظامی احتمالی یا هر گونه اقدام تحریک‌آمیز حزب‌الله جهت به تعطیلی کشاندن استخراج گاز  و یا آسیب زدن به دریانوردی در آب‌های اقتصادی، تشکیل شود.

به گفته وی، برخی منابع نظامی آغاز تمرینات گسترده در ماه آینده برای تعامل با تهدیدات در سطح دریا خواه از جانب لبنان یا غزه را با توجه به سناریوهای احتمالی و اتکا به سازوکارها و امکانات جنگی و فنآوری مدرن بررسی کردند.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی هفته جاری با تأکید بر اینکه هیچ هدف اسرائیلی در دریا و زمین وجود ندارد که موشکهای نقطه‌زن مقاومت به آن نرسد، خاطر نشان کرد: حکومت لبنان به خاطر خواسته‌های میانجی آمریکایی، درباره خط ۲۳ دریایی، امتیازهای زیادی داده است.. توپ اکنون در زمین لبنان نیست؛ زیرا اجازه ندارد در منطقه‌ای که مورد منافشه نیست، نفت و گاز استخراج کند. اکنون لبنان امتیازاتی داده است که دشمن نباید آن را رد کند.

کدخبر: 99410 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها