این چهره تاثیرگذارترین مسلمان در سال 2022 شد

امیر قطر براساس اعلام مجله سالانه «۵۰۰ شخصیت مسلمان» و از بین فهرست ۵۰ نفری شخصیت‌های تأثیرگذار اسلامی در جهان، رتبه اول را به دست آورد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر براساس اعلام مجله سالانه «۵۰۰ شخصیت مسلمان» و از بین فهرست ۵۰ نفری شخصیت‌های تأثیرگذار اسلامی در جهان، رتبه اول را به دست آورد.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، این مجله سالانه توسط «مرکز سلطنتی تحقیقات راهبردی» که مقر آن در پایتخت اردن قرار دارد، منتشر شده است. نتایج تحقیقات امسال این مرکز که بر روی پایگاه اینترنتی رسمی آن هم قرار گرفت، شیخ تمیم ۴۲ ساله را به عنوان «میانجی‌گر صلح» معرفی کرد.

این مرکز مطالعاتی در گزارش خود نوشت: «امیر قطر با روابط سیاسی خوب و سرمایه‌گذاری مستمر خارجی، تلاش منطقه‌ای کشور خود را به عنوان میانجی‌گر صلح معرفی، و نقشی محوری در سطح بین‌الملل ایفا کرد».

مرکز تحقیقات راهبردی یک مرکز مطالعاتی مستقل در سطح منطقه با فعالیت‌هایی جهانی است که اولین مجله خود با موضوع شخصیت‌های تاثیرگذار را در سال ۲۰۰۹ و در امان پایتخت اردن تهیه و منتشر کرد؛ چاپ سیزدهم این مجله امسال (۲۰۲۲) و در ماه جاری منتشر شد.

امیر قطر در نشست اخیر سران کشورهای عربی با «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در جده و به میزبانی عربستان، تجاوزات رژیم صهیونیستی را به عنوان یکی از مهمترین منابع تنش و بی‌ثباتی در منطقه عنوان کرده بود.

کدخبر: 99284 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین