ادعای جنجالی حشدالشعبی درباره پست نخست وزیری عراق

رئیس حشد شعبی عراق در توییتی نوشت: محمد شیاع السودانی، نامزد چارچوب هماهنگی شیعیان عراق برای پست نخست وزیری فردی شایسته است. ما از همگان می‌خواهیم برای خدمت به شهروندان و بازسازی کشور و اصلاح مسیر با او همکاری کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، فالح الفیاض، رئیس حشد شعبی عراق در توییتی نوشت: محمد شیاع السودانی، نامزد چارچوب هماهنگی شیعیان عراق برای پست نخست وزیری فردی شایسته است. ما از همگان می‌خواهیم برای خدمت به شهروندان و بازسازی کشور و اصلاح مسیر با او همکاری کنند.

دوشنبه چارچوب هماهنگی شیعیان عراق رسما نامزدی محمد شیاع السودانی برای پست نخست وزیری را اعلام کرد.

وی از رهبران حزب الدعوه است و در دولت‌های قبلی پست‌های وزارتی داشته است. نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون وی را برای نخست وزیری نامزد کرد.

در این راستا قیس الخزعلی، دبیرکل عصائب اهل الحق عراق گفت: شخصیت نخست وزیر مهم است و محمد شیاع السودانی برای برعهده گرفتن این پست فرد خوبی است. مهم است که ما توافق کردیم و منتظریم که دیگران نیز توافق کنند.

وی گفت: ما این انتخاب را تبریک می‌گوییم و امیدواریم همگان فرصت بدهند و به دولت آتی برای انجام وظایفش و خدمت به مردم کمک کنند. به ویژه در چنین شرایطی که ملت ما از کمبود خدمات و نبود فرصت‌های شغلی رنج می‌برند.

ت ت
کدخبر: 99254 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • سیاست دولت استفاده از ابزارهای مهمی همچون گازسوز کردن خودروهاست و برنامه ای برای افرایش قیمت بنزین برای امسال را ندارد.