سوءاستفاده بی‌سابقه طالبان از ترکمنستان

وزارت صنعت و تجارت دولت موقت طالبان اعلام کرد که برای کنترل قیمت سوخت به‌زودی هزاران تن گاز مایع از ترکمنستان وارد بازار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، وزارت صنعت و تجارت دولت موقت طالبان اعلام کرد که برای کنترل قیمت سوخت به‌زودی هزاران تن گاز مایع از ترکمنستان وارد بازار می‌شود.

این وزارت گفته است که در نشستی با حضور مشاور اقتصادی نخست‌وزیر طالبان، اداره‌ ملی استاندرد و شرکت دولتی نفت‌وگاز، تصمیمی درباره‌ واردات گاز مایع از ترکمنستان گرفته شده است. 

وزارت تجارت طالبان افزوده که به زودی هزاران تن گاز از گمرک حیرتان، آقینه و تورغندی وارد بازارهای افغانستان خواهد شد. به گفته این وزارت واردات گاز از ترکمنستان ادامه خواهد داشت. 

این در شرایطی است که اخیرا وزارت دارایی دولت موقت طالبان از امضای خرید نفت از ایران خبر داده است.

بنا بر اعلام این وزارت، قرارداد خرید 350 هزار تن نفت از ایران به‌منظور کاهش قیمت مواد سوختی در افغانستان امضا شده است.

از طرف دیگر منابع خبری اعلام کردند که طی یک هفته گذشته قیمت بنزین و گازوئیل در افغانستان کاهش یافته است.

براساس گزارش مراکز فروش مواد سوختی در کابل، هر لیتر گازوئیل در کابل به قیمت 115 افغانی و هر لیتر بنزین نیز به 91 افغانی به فروش می‌رسد که نسبت به هفته گذشته نزدیک به 5 درصد کاهش یافته است. 

این در حالی است که قیمت فرآورده های نفتی در چند هفته اخیر افزایش چشمگیری در افغانستان داشته و هر لیتر بنزین به 98 افغانی به فروش میرفت. 

افزایش بهای سوخت در افغانستان باعث افزایش هزینه حمل و نقل عمومی شده و این موضوع مشکلاتی را برای مردم افغانستان که پیش از این با بحران اقتصادی مواجه هستند را فراهم کرده است. 

ت ت
کدخبر: 99066 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها