مقام آمریکایی پشیمان شد

وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «زد د اف» آلمان گفت که گزینه تسلیم اراضی اوکراینی نباید روی میز مذاکره باشد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «هنری کیسینجر» وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «زد د اف» آلمان گفت که گزینه تسلیم اراضی اوکراینی نباید روی میز مذاکره باشد.

او از غرب خواست تا درباره آنچه قابل مذاکره است و آنچه تحت هیچ شرایطی قابل بحث و گفت‌وگو نیست، شفاف باشد. کیسینجر با اشاره به جنگی که در پنجمین ماه خود به سر می‌برد، گفت تمام این‌ها باید با همراهی مردم اوکراین انجام شود.

هنری کیسینجر در ۱۹۲۳ در آلمان متولد شد اما خانواده یهودی-آلمانی او مجبور به فرار از حاکمیت نازی‌ها در آلمان در ۱۹۳۸ شد. او از اواخر دهه ۱۹۶۰ تا اواخر دهه ۱۹۷۰ به عنوان مشاور امنیت ملی و وزیر امور خارجه،  به شکل‌دهنده کلیدی سیاست خارجی ایالات متحده تبدیل شد. او در ۱۹۷۳ جایزه صلح نوبل را بابت توافق آتش‌بس و خروج از جایی که زمانی "ویتنام شمالی" خوانده می‌شد، از آن خود کرد.

این صحبت‌های تازه کیسینجر در شرایطی مطرح می‌شود که او پیشتر در اجلاس داووس با بیان اینکه غرب باید از تلاش برای وارد آوردن شکست ویرانگر به روسیه دست بکشد، به اوکراین پیشنهاد داد تا امتیاز ارضی بدهد تا توافق صلح برقرار شود. کیسینجر بابت این اظهاراتش درباره جنگ اوکراین در فهرست سیاه کی‌یف قرار گرفت.

ت ت
کدخبر: 98965 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها