حضور مشکوک رهبر کره شمالی در یک جلسه نظامی؛ جنگ جدید در راه است؟

نشست حزب حاکم کره شمالی در مورد مسائل نظامی و سیاسی با حضور رهبر این کشور در حالی برای دومین روز نیز ادامه یافت که کشورهای غربی و منطقه‌ای با دقت آن را زیر نظر دارند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رسانه‌های دولتی کره شمالی روز پنجشنبه گزارش دادند که «کیم جونگ اون» رهبر این کشور، در بحبوحه نگرانی‌ها از آزمایش احتمالی اتمی توسط پیونگ‌یانگ، در نشست بزرگ حزب حاکم در مورد سیاست‌های نظامی و دفاعی کره شمالی شرکت کرد.

خبرگزاری «کِی‌سی‌اِن‌اِی» بامداد پنجشنبه نوشت: «در این نشست، حزب حاکم کره شمالی در مورد افزودن وظایف عملیاتی به یگان‌های خط مقدم، اصلاح طرح‌های عملیات و تجدید ساختار تشکیلات سازمانی نظامی کلیدی گفت‌وگو کرد و کیم بر اهمیت تلاش‌ها برای ارتقای قابلیت‌های عملیاتی یگان‌های خط مقدم تاکید کرد».

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این نشست که از روز دوشنبه آغاز شده و برای دومین روز هم به کار خود ادامه داد، از سوی کشورهای متخاصم کره شمالی به دقت زیر نظر گرفته می‌شود زیرا می‌تواند سرنخ‌هایی در مورد زمان آزمایش اتمی این کشور ارائه دهد.

یکی از مقامات دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی می‌گوید که به نظر وی، پیونگ‌یانگ ممکن است هفتمین آزمایش اتمی خود را با توجه به تقویم سیاسی چین و وضعیت شیوع همه‌گیری ویروس «کووید۱۹» در این کشور به تاخیر بیاندازد.

کیم روز گذشته نیز ریاست این جلسه نظامی را برعهده داشت که در آن در مورد وظایف اصلی برای تقویت بیشتر عملکرد و نقش کمیسیون‌های نظامی در همه سطوح و همچنین خط سیاست نظامی و سیاست‌های دفاعی کلیدی حزب بحث شد.

به نوشته رویترز، رهبر کره شمالی سال گذشته برنامه‌هایی را برای توسعه نظامی ارائه کرد که شامل بمب‌های اتمی کوچک‌تر، موشک‌های مافوق صوت، ماهواره‌های جاسوسی و هواپیماهای بدون سرنشین بود.

هفته قبل بود که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا با ادعای آماده‌شدن کره شمالی برای انجام آزمایش اتمی، گفت با متحدان واشنگتن برای پاسخ دادن به این اقدام احتمالی در گفتگو هستند. (جزئیات بیشتر)

کره شمالی حداقل ۱۸ دور آزمایش تسلیحاتی در سال جاری انجام داده است که نشان دهنده افزایش ذخایر زرادخانه‌های هسته‌ای و موشکی این کشور است.

کدخبر: 91909 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • سروان شهید رضا کریمی از کارکنان تیپ ۵۵ هوابرد شیراز سه شنبه ۱۴ تیرماه در حین اجرای عملیات آموزش چتربازی دچار سانحه شد…