فروش خانه خدا به اسرائیلی‌ها؟/ خیانت جدید بن سلمان

یک وب‌سایت خبری فاش کرد، ولی‌عهد سعودی دنبال اجرای طرحی است که به صهیونیست‌ها اجازه خرید ملک در مکه و مدینه را می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، منابع سعودی از طرح‌هایی به منظور واگذاری املاکی در شهرهای مکه ومدینه به صهیونیست‌ها به دستور «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی خبر دادند.

بر اساس گزارش «سعودی لیکس»، این منابع افزودند، بن سلمان با اجازه دادن به صهیونیست‌ها برای تملک در مکه و مدینه و افزایش نفوذ علنی آنها، درهای عادی‌سازی را کاملا باز کرده است.

در ادامه این گزارش آمده، «ماشین رسانه‌ای» وابسته به خاندان حاکم سعودی در آوریل گذشته شروع به صحبت درباره پیش‌نویس طرحی جدید درباره مالکیت املاک کرد و افزود، این طرح شامل اصلاحاتی است که به غیر سعودی‌ها نیز اجازه مالکیت املاک در داخل مدینه و مکه را می‌دهد.

سیستمی که تا کنون در این مورد به آن استناد می‌شده و مصوبه آوریل ۲۰۰۰ است، می‌گوید، هیچ غیرسعودی نمی‌تواند حق مالکیتی بر املاک موجود در مکه و مدینه جز از طریق ارث داشته باشد.

در ادامه این گزارش آمده، طرح بن سلمان به شرکت‌ها و شخصیت‌های صهیونیست اجازه می‌دهد املاک موجود در مکه و مدینه را به گذرنامه‌های غیراسرائیلی خود از جمله گذرنامه‌های آمریکایی و اروپایی خریداری کنند.

اخیرا و به دنبال گمانه‌زنی‌های اخیر درباره تلاش میانجیگرانه آمریکا برای عادی سازی روابط بین عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی، وزیر خارجه تل‌آویو در این باره اظهارنظر کرد.

«یائیر لاپید» وزیر خارجه و نخست‌وزیر گردشی کابینه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو ارتش این رژیم به تلاش‌ها برای عادی سازی روابط تل‌آویو با ریاض اعتراف کرد.

بنا بر گزارش «تایمز اسرائیل»، این مقام ارشد تل‌آویو اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حال هماهنگی با آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس در زمینه عادی‌سازی روابط خود با عربستان سعودی است.

این اظهارنظر در شرایطی انجام شده که اخیرا وبگاه آمریکایی «آکسیوس» از تلاش میانجی‌گرانه و بی سر و صدای آمریکا بین عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط ریاض-تل‌آویو خبر داده بود.

کدخبر: 91731 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین