در کلمبیا اتفاق افتاد؛

اعتراف تلخ رهبران سابق گروه نیروهای مسلح انقلابی به جنایت؛ جبران می‌کنیم

گروهی از رهبران سابق "نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا" گفتند که این سازمان چریکی مسئول جنایات جنگی از جمله ربودن هزاران غیرنظامی برای باج‌گیری و همچنین گروگان گرفتن سیاستمدارانی جهت مبادله آنها با شورشیان زندانی بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری آسوشیتدپرس، طی جلسه استماع «دادگاه ویژه برای صلح»، دادگاهی که پس از توافق صلح در سال ۲۰۱۶ میان شورشیان"نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا" موسوم به "فارک" و دولت کلمبیا ایجاد شد، رهبران سابق این گروه نقش خود را در این جنایات به رسمیت شناختند.

این دادگاه مسئول بررسی جنایات جنگی است که در طول پنج دهه درگیری میان "فارک" و دولت کلمبیا رخ داده است و همچنین می‌خواهد راه‌هایی را برای جبران خسارت قربانیان پیدا کند. براساس شرایط این دادگاه، مبارزان سابق که با دادگاه همکاری می‌کنند، مجازات زندان برای آنها اعمال نمی‌شود اما باید در این جلسات شرکت کنند.

طی جلسه استماع روز سه‌شنبه، رودریگو لاندنو، آخرین فرمانده "فارک" اعتراف کرد که با برخی از افراد ربوده شده "رفتارهای غیرانسانی" انجام می‌شده و برخی از زنان هم هدف آزار و اذیت جنسی قرار گرفتند.

وی در ادامه گفت: «به اسم ایده‌آل‌ها، ما مرتکب جنایات جنگی علیه بشریت شده‌ایم. ما سال‌ها صدها نفر را به زندگی در شرایط غیرانسانی محکوم کردیم و این درد و رنج تاثیرات زیادی بر خانواده‌های آنها داشته است.»

کدخبر: 91694 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین