جلسه خطرناک رهبر کره شمالی+عکس

به دنبال سری آزمایشات تحریک‌آمیز موشک‌های بالستیک پیونگ‌یانگ در سال جاری میلادی که موجب احیای تنش‌ها با واشنگتن و سئول شد، رهبر کره شمالی نشستی با مقامات ارشد ارتشش برگزار کرده تا درباره سیاست‌های دفاع ملی و ادامه توسعه تسلیحاتی‌اش گفت‌وگو کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ریاست نشست کمیسیون مرکزی ارتش حزب حاکم کارگران را که روز سه‌شنبه با هدف بررسی اقدامات دفاعی در نیمه اول سال 2022 برگزار شد، برعهده داشت و بر وظایف خطیر و مهم برای توسعه ظرفیت‌های نظامی و اجرای سیاست‌های دفاعی کلیدی تاکید کرد.

در این گزارش به هیچ برنامه خاصی یا هیچ اظهارات انتقادی نسبت به آمریکا یا کره جنوبی اشاره نشده است. مقامات آمریکا و کره جنوبی در ماه‌های اخیر اعلام کرده‌اند که همزمان با اینکه کیم جونگ اون سیاست خطرناک با هدف تثبیت جایگاه کره شمالی به عنوان یک قدرت هسته‌ای و مذاکره درباره امتیازات اقتصادی و امنیتی از موضع قدرت را ادامه می‌دهد، پیونگ‌یانگ ممکن است در حال آماده شدن برای انجام نخستین آزمایش هسته‌ای‌اش از سال 2017 میلادی باشد.

خبرگزاری KCNA در ادامه این گزارش گفت، اعضای این کمیسیون صحبت درباره برنامه ارائه شده در این نشست را آغاز کردند و این حاکی از آن است که ممکن است این نشست چند روز به طول انجامد.

"چئونگ سئونگ-چانگ"، یکی از تحلیلگران ارشد در موسسه خصوصی سجونگ کره جنوبی گفت، این اعضا احتمالا درباره پیشرفت در ساخت و توسعه تسلیحاتی و برنامه‌ها برای استقرار برخی سیستم‌ها که در ماه‌های اخیر آزمایش شده‌اند از جمله موشک مافوق صوت ادعاشده، یک موشک کروز دور برد و جدیدترین موشک بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی صحبت می‌کنند.

افزایش آزمایشات موشکی کره شمالی در چهارچوب یک برنامه توسعه تسلیحاتی پنج ساله که کیم جونگ اون اوایل سال 2021 میلادی آن را اعلام کرد، انجام شده است.

این نشست کمیسیون مرکزی ارتش به دنبال یک کنفرانس سیاسی مهم در اوایل ماه جاری میلادی برگزار شده است. در جریان آن نشست کیم جونگ اون خواستار دو برابر شدن تلاش‌ها برای تقویت و توسعه تسلیحاتی کشورش در مواجه با جو امنیتی وخیم شد و "وظایف جنگ‌طلبانه" بیشتریرا برای نیروهای مسلح و دانشمندان نظامی‌اش تعیین کرد.

کارشناسان می‌گویند، روند سریع غیرمعمول کره شمالی در انجام آزمایشات بر تمایل شدید کیم جونگ اون برای توسعه زرادخانه‌اش و تحت فشار گذاشتن دولت آمریکا به خاطر دیپلماسی اتمی که سال‌هاست متوقف شده است، تاکید دارد.   

رهبر کره شمالی در بحبوحه تنش‌ها نشست ارتش را برگزار کرد     

کدخبر: 91578 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین