در استونی؛

سفیر روسیه احضار شد

وزارت خارجه استونی با احضار سفیر روسیه، مراتب اعتراض شدید خود نسبت به نقض حریم هوایی این کشور توسط بالگرد روسی را اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، منابع محلی بامداد چهارشنبه از احضار «ولادیمیر لیپایِف» سفیر روسیه در تالین به وزارت خارجه استونی خبر دادند.

وزارت خارجه استونی با احضار لیپایف گفت: «سفیر روسیه را برای اعتراض به نقض آشکار و تاسف‌بار حریم هوایی کشورمان توسط بالگرد روسی احضار کردیم».

به نوشته وبگاه «اسکای‌نیوز»، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «ما همبستگی خود را با دولت لیتوانی اعلام کردیم و به سفیر روسیه تاکید داشتیم که مسکو باید از تهدید همسایگان خود دست بردارد».

شامگاه شنبه وزارت دفاع استونی اعلام کرد که یک فروند بالگرد «می-۸» ارتش روسیه در اقدامی که برای اولین‌بار انجام شد، به شکل تحریک‌آمیزی حریم هوایی این کشور را نقض کرد.


لیپایف، سفیر روسیه در استونی

ارتش استونی نیز با بیان اینکه بالگرد روسی به‌مدت ۲ دقیقه بدون توجه به هشدارها در حریم هوایی این کشور پرواز می‌کرد، گفت این حادثه در منطقه کویدولای جنوبی، در فاصله نه‌چندان دور از شهر پسکوف واقع در روسیه رخ داد.

استونی در حالی با دولت لیتوانی ابراز همبستگی کرده که این کشور روز سه‌شنبه ضمن مسدود کردن مسیر ریلی به شهر «کالینینگراد» در روسیه، از ورود کالاهایی نظیر زغال‌سنگ، فلزات، مصالح ساختمانی و فناوری‌های پیشرفته به این منطقه نیز جلوگیری کرد.

«نیکولای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه نیز اعلام کرد که مسکو به زودی به تصمیم ویلنیوس برای اعلام محاصره حمل‌و‌نقل منطقه کالینینگراد پاسخ خواهد داد و مردم لیتوانی به طور جدی عواقب این اقدامات را احساس خواهند کرد.

کدخبر: 91548 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین