بازداشت نفوذی بشار اسد در ارتش آمریکا؟/ عامل انفجار در ارتش بازداشت شد

ارتش آمریکا پس از تحقیقات درباره علت انفجارها در انبار مهمات و تأسیسات حمام پایگاه نظامی خود در سوریه، از بازداشت یک نظامی آمریکایی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، نیروی هوایی آمریکا بامداد چهارشنبه اعلام کرد یکی از نیروهای خود را در ارتباط با حمله ماه آوریل در سوریه که منجر به زخمی شدن چهار نظامی آمریکایی شد، بازداشت کرده است.

ارتش آمریکا در آن زمان، ابتدا مدعی شده بود که زخمی‌شدن نظامیان آمریکایی در جریان عملیات در روستای سبز در شرق سوریه به دلیل شلیک غیرمستقیم و احتمالاً یک حمله موشکی، رخ داده است.

ارتش آمریکا سپس اعلام کرد که تحقیقات بیشتر نشان داد که انفجارها نتیجه «قرار دادن عمدی مواد منفجره» در محل نگهداری مهمات و تأسیسات حمام بوده است و مقامات گفتند که در حال بررسی احتمال حمله خودی هستند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، نیروی هوایی آمریکا بدون افشای هویت نظامی که این اقدام را انجام داده، گفت او بازداشت شده است.

«آن استفانک» سخنگوی نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «به عنوان بخشی از تحقیقات در حال انجام، در ۱۶ ژوئن، یک نظامی در ارتباط با حمله در روستای سبز (سوریه) بازداشت شد».

به نوشته رویترز، فرمانده نیروی هوایی آمریکا سپس اعلام کرد که پس از بررسی اطلاعات در تحقیقات، تصمیم به صدور قرار بازداشت موقت این نظامی گرفته است.

ائتلاف آمریکایی در روز هجدهم فروردین ماه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دو نیروی آمریکایی به دنبال تیراندازی غیرمستقیم در «القریه الخضراء» در نزدیکی دیرالزور سوریه مجروح شده‌اند. چند روز بعد، ائتلاف در بیانیه‌ای دیگر ضمن اعلام افزایش شمار مجروحان به چهار نظامی آمریکایی، گفته بود که این افراد به صورت سطحی مجروح و دچار ضربه مغزی‌ شده‌اند.

این ائتلاف در روز بیست و ششم فروردین‌ ماه سال جاری تیراندازی به سوی نیروهای خود را تکذیب کرد و گفت که نظامیان در پی بمب‌گذاری در پایگاه مجروح شده‌اند.

کدخبر: 91515 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین