انجام نخستین پرواز از امارات به سوریه پس از سالها توقف

دمشق از انجام نخستین پرواز از فرودگاه شارجه امارات به لاذقیه پس از سالها توقف، خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، وزارت حمل و نقل سوریه، امروز (سه‌شنبه، ۲۱ ژوئن)، اعلام کرد که بعد از چند سال توقف، نخستین پرواز مستقیم از امارات به سوریه انجام شد و پرواز متعلق به شرکت هواپیمایی سوریه‌ای «اجنحة الشام»،  ۱۵۱مسافر را از فرودگاه شارجه امارات به فرودگاه لاذقیه منتقل کرد.

به نوشته «العربی الجدید»، قرار بود این سفر به مقصد فرودگاه بین‌المللی دمشق صورت گیرد اما به دلیل حمله اخیر رژیم صهیونیستی به این فرودگاه و تخریب زیرساخت‌های آن، فرودگاه مذکور خارج از دسترس بود.

از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه در سال ۲۰۱۲، بسیاری از کشورهای عربی روابط خود را با سوریه قطع کردند اما در سال‌های اخیر اقداماتی برای ازسرگیری این روابط انجام شده است و اوایل ژوئن جاری، نخستین پرواز از مبدأ فرودگاه کویت به فرودگاه بین‌المللی حلب صورت گرفت.

روابط امارات متحده عربی و سوریه با سفر بن زاید به دمشق بعد از یک دهه تنش عربی-سوری، آغازگر همکاری‌ها بین دو کشور بوده است. وزارت فرهنگ سوریه نیز  اخیراً با حضور فعال در نمایشگاه‌های فرهنگی و ادبی، تلاش‌های خود را در جهت گسترش همکاری‌ها و تبادلات با کشورهای عربی منطقه نشان داده است. پس از آن در پاییز سال گذشته، نخستین پرواز دمشق به ابوظبی از طریق شرکت هواپیمایی «شام وینگز» صورت گرفت.

کدخبر: 91412 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • پکن اتهامات رئیس ناسا را مبنی بر اینکه چین قصد دارد با برنامه فضایی نظامی خود «ماه را تصرف کند» رد کرده و هدف این…