بعد از حضور دختر ترامپ در اسرائیل؛ رئیس جمهور آمریکا به سفر تل‌آویو رضایت داد؟

سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی می‌گوید علی‌رغم بحران کابینه تل‌آویو، رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد ماه آینده به منطقه سفر کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، با وجود بحران کابینه رژیم موقت صهیونیستی که به فروپاشی نزدیک شده و احتمال برگزاری انتخابات مجدد قوت گرفته، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا باز هم قصد سفر به فلسطین اشغالی را دارد.

«توماس نایدز» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی بامداد سه‌شنبه گفت که بایدن علی‌رغم فروپاشی ائتلاف کابینه، همچنان قصد دارد ماه آینده به فلسطین اشغالی سفر کند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، نایدز در این‌باره توضیح داد: «او می آید. همانطور که گفتیم، او برای مردم اسرائیل می‌آید».

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز اظهار داشت: «ما با اسرائیل رابطه راهبردی داریم که فراتر از هر دولتی است. رئیس جمهور مشتاقانه منتظر دیدار ماه آینده است».

«یایر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که پس از انحلال کنست نخست وزیر این رژیم خواهد شد، هفته گذشته گفته بود: «مطمئنم رئیس جمهور [آمریکا] در اینجا خواهد بود، مهم نیست که چه پیش آید».

لاپید در این‌باره توضیح داد: «روابط رئیس جمهور [بایدن] با اسرائیل بسیار مهم‌ و طولانی‌تر از هر رویداد سیاسی است. ایالات متحده بزرگترین متحد ما و مهمترین شراکت و دوستی ما است».

این در حالی است که «کارین ژان-پی‌یِر» سخنگوی کاخ سفید سه‌شنبه قبل گفته بود هنوز در حال برنامه‌ریزی برای سفر بایدن به منطقه غرب آسیا از جمله عربستان سعودی و فلسطین اشغالی است. (جزئیات بیشتر)

شامگاه دوشنبه روزنامه هاآرتص گزارش داد نفتالی بنت و یائیر لاپید توافق کرده‌اند بر سر انحلال کنست در هفته آینده رأی‌گیری کنند. چنانچه این رأی‌گیری تصویب شود لاپید نخست‌وزیر موقت بعدی اسرائیل خواهد شد.

کدخبر: 91240 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین