آسیب پوتین به نقطه حساس رهبران اروپا

وال استریت ژورنال نوشت که رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین به آسیب پذیرترین محل رهبران اروپایی ضربه زده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از اسپوتنیک، وال استریت ژورنال نوشت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، ضربه‌ای به آسیب‌پذیرترین نقطه رهبران کشورهای اتحادیه اروپا یعنی رتبه‌بندی انتخاباتی آنها، وارد کرده است.

در این مقاله آمده است: در اقتصادهای بزرگ اروپا، انتخابات نزدیک به زمستان آینده برگزار می‌شود، زمانی که کمبود گاز روسیه در خانه‌ها و مشاغل اروپا به شدت احساس خواهد شد. آلمان که به شدت به گاز روسیه وابسته است، آزمون انتخاباتی خود را در ماه اکتبر با برگزاری انتخابات منطقه‌ای در ایالت فدرال نیدرزاکسن آغاز خواهد کرد. ایتالیا، یکی دیگر از واردکنندگان بزرگ گاز روسیه، در اواسط سال آینده با انتخابات سراسری روبرو خواهد شد.

به گفته نویسندگان، این سخت‌ترین آزمون برای رهبران کشورهای اروپایی خواهد بود. دستیابی به نتایج مطلوب در پس زمینه نارضایتی مردم از افزایش شدید هزینه انرژی برای آنها بسیار دشوار خواهد بود.

این مقاله خاطرنشان می‌کند که دولت‌های اروپایی برای کاهش ضربه به مصرف کنندگان مجبور به افزایش هزینه‌ها هستند. بنابراین، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، اختصاص ۲۸ میلیارد یورو برای محدود کردن قیمت بنزین و ارائه تخفیف برای بنزین را تصویب کرد.

کدخبر: 91076 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین