عشوه‌گری رئیس جمهور آمریکا برای چین؛ در حال جمع‌وجور کردن هستم

‌رئیس جمهوری آمریکا همزمان با اینکه لغو برخی از تعرفه‌های اعمال شده بر کالاهای چینی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ را بررسی می‌کند، اعلام کرده که قصد دارد به زودی با همتای چینی‌اش گفت‌وگو کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام نکرد که دقیقا چه زمانی با شی جینپینگ، همتای چینی‌اش گفت‌وگو خواهد کرد اما اشاره کرد که به تصمیم‌گیری درباره سرنوشت تعرفه‌های اعمال شده بر برخی کالاهای چینی نزدیک شده است.

بایدن به خبرنگاران در ایالت "دلاور" گفت: من در حال جمع‌وجور کردن افکارم و تصمیم‌گیری نهایی هستم.  

مشاورین اقتصادی و امنیت ملی آمریکا نیز در حال تکمیل روند بررسی سیاست تعرفه‌ای این کشور و ارائه پیشنهادات خود به بایدن هستند.

این تعرفه‌های اعمال شده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا یک عوارض گمرکی 25 درصدی را بر میلیاردها دلار محصولات چینی اعمال کرده است. این تعرفه‌ها با هدف کاهش کسری تجاری آمریکا و مجبور کردن چین به پذیرش شیوه‌های عادلانه‌تر اعمال شدند.  

جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا اخیرا خواستار لغو برخی از این تعرفه‌ها به عنوان راهی برای مبارزه با تورم در آمریکا شد. اما مقامات دیگر در دولت بایدن از جمله کاترین تای، نماینده تجاری آمریکا نگرانی‌هایی را درباره کاهش تعرفه‌ها آن هم در زمانی که چین به توافق‌نامه‌های خود در مورد خرید محصولات آمریکایی پایبند نیست، ابراز کردند.

کاترین تای گفته است: من این تعرفه‌ها را به عنوان "ابزاری در جعبه ابزار سیاست اقتصادی" می‌بینم که می‌تواند در کنار دیگر ابزارهایی که در اختیار داریم، مد نظر قرار گیرند.

کدخبر: 91043 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین