اسرائیل این وزیر زن را به کشور عربی فرستاد+عکس

وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) به منظور رایزنی در خصوص همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف به مراکش سفر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری آناتولی، دیوید گوفرین، رئیس دفتر نمایندگی رژیم صهیونیستی در مراکش اعلام کرد: ما از استقبال آیلت شاکید، وزیر داخلی اسرائیل که امروز در سفری رسمی به مراکش سفر می‌کند، خرسندیم.

وی در ادامه افزود، پیش بینی می‌شود شاکید در جریان این سفرش با عبد الوافی الفتیت، وزیر کشور، ناصر بوریطه، وزیر خارجه و برخی از مسئولان برجسته مراکش دیدار کند.

گوفرین همچنین تصریح کرد، شاکید و مسئولان مراکشی در خصوص همکاری دوجانبه در زمینه‌های مهم و مورد توجه اسرائیل و مراکش و همچنین منافع مشترک به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

این مسئول اسرائیلی جزئیاتی را در خصوص اینکه این سفر چند روز طول خواهد کشید، ذکر نکرد و مقامات مراکش هنوز واکنشی نشان نداده‌اند.

مراکش که سال ۲۰۰۰ در پی آغاز انتفاضه دوم فلسطین، روابط خود را با رژیم صهیونیستی متوقف کرده بود، دهم دسامبر ۲۰۲۰ توافقنامه‌ای را برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک با این رژیم به امضا رساند و پس از امارات، بحرین، مصر، اردن و سودان، ششمین کشور عربی بود که روابط خود را با تل‌آویو به حالت عادی بازگرداند.

وزیر اسرائیلی

کدخبر: 91040 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین