سخنگوی طالبان: کشورهای ناراحت با طالبان گفتگو کنند

سخنگوی طالبان گفت که آمریکا نه تنها خود برای به رسمیت شناخته شدن هیئت حاکمه افغانستان اقدام نمی‌کند، بلکه مانع به رسمیت شناخته شدن بین‌المللی آن نیز می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که آیا سیاست‌های هیئت حاکمه افغانستان مانع به رسمیت شناختن آن شده و یا کشورهای خارجی در این باره دخیل هستند، آمریکا را بزرگترین مانع برای به رسمیت شناخته شدن دولت طالبان دانست.

مجاهد که به خبرنگاران از طریق شبکه‌‌های اجتماعی پاسخ می‌داد، تصریح کرد: تا جایی که به رسمیت شناختن از سوی کشورهای خارجی مطرح است، فکر می‌کنم آمریکا بزرگترین مانع است.

وی افزود: آمریکا به دیگر کشورها اجازه نمی‌دهد در مسیر به رسمیت شناختن ما حرکت کنند و خود نیز در این زمینه گامی برنداشته است.

سخنگوی طالبان در ادامه تأکید کرد هیئت حاکمه افغانستان «همه شرایط» را برای به رسمیت شناختن دیپلماتیک خود در سطح بین‌المللی برآورده کرده است.

مجاهد اضافه کرد که همه کشورها، از جمله آمریکا، باید بدانند که تعامل سیاسی با طالبان به نفع همه است و به کشورهای جهان این امکان را می‌دهد تا به طور رسمی درباره «ناراحتی‌های» خود با طالبان صحبت کنند.

هفته گذشته «ضمیر کابلوف» مدیر بخش دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین برای افغانستان با اظهار اینکه چشم‌انداز به‌رسمیت شناختن طالبان وجود دارد، تصریح کرده بود که مسکو بدون توجه به نظر آمریکا یا دیگر کشورها درباره به‌رسمیت شناختن طالبان تصمیم خواهد گرفت.

کدخبر: 90794 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه دولت درخصوص نحوه صدور مجوزهای مربوط به انواع کسب و کارها در درگاه ملی صدور…