هشدار تند اتحادیه اروپا به روسیه

وزارت امور خارجه روسیه بر لزوم جلوگیری اتحادیه اروپا از گمراه کردن جامعه بین المللی با برعهده نگرفتن مسئولیت مشکلات پیش‌روی صادرات غلات و کودهای شیمیایی روسیه به کشورهای در حال توسعه تأکید کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در رابطه با توصیه کمیسیون اروپا به سازمان همکاری اروپا برای تصویب تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه گفت که «اتحادیه از اینکه به شیوه‌ای ریاکارانه ادعا کند که هیچ ارتباطی با مشکلات صادرکنندگان ما در تحویل کودهای غلات روسیه به کشورهای در حال توسعه ندارد، خجالت نمی‌کشد. اکنون زمان آن فرا رسیده که اتحادیه اروپا دست از گمراهی و سردرگم کردن جامعه جهانی بردارد».

زاخارووا تأکید کرد که «این توصیه‌ها به وضوح نشان می دهد که این کمیساریا نه تنها عمداً قوانین تحریم‌های اتحادیه اروپا را نادیده می‌گیرد، بلکه فعالانه آن را تبلیغ می کند».

وی تصریح کرد: «بروکسل با اصرار احمقانه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای قطع همکاری با کشورمان حتی در مسائل فنی و در حوزه‌هایی که مشمول محدودیت‌های ضد روسی نیست، دریغ نمی‌کند. به نظر می‌رسد اظهارات بروکسل درباره اینکه تحریم‌های اعمال‌شده رسما بر صادرات مواد غذایی و کودهای روسیه تأثیری نمی‌گذارد و در نتیجه امنیت غذایی جهانی را تهدید نمی‌کند، کاملا بی‌ارزش است».

کدخبر: 90779 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین