بیانیه تند سوئد علیه کُردها

سوئد علیه پیام‌هایی در رسانه‌های اجتماعی که حاوی تصاویری از پرچم حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به پ.ک.ک بود و تصویر رهبر محبوس آن عبدالله اوجالان روی ساختمان‌های استکهلم را به تصویر می‌کشید، وارد عمل شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجه سوئد در بیانیه‌ای اعلام کرد: پیام‌ها و تصاویری که ما بر این باوریم دستکاری شده و در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، این باور را به وجود می‌آورد که سوئد از پ.ک.ک حمایت می‌کند. اقدامات مرتبط در این باره انجام شده است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: این یک کارزار نفوذ عمدی و بدخواهانه با هدف آشکار برای ممانعت از پیوستن سوئد به ناتو است. دولت استکهلم گروه تروریستی پ.ک.ک و تروریسم را به هر شکلی محکوم و تقبیح می‌کند.

در این بیانیه همچنین ذکر شده است، «آن لینده» وزیر امور خارجه سوئد هم هرگز حمایت خود را از گروه‌های "تروریستی" بیان نکرده و قویا این ویدئوی دستکاری شده و پ.ک.ک را رد می‌کند.

حساب‌های مرتبط با پ.ک.ک و یگان‌های حفاظت خلق موسوم به ی‌.پ‌.گ در رسانه‌های اجتماعی تصاویری را به اشتراک گذاشتند که نشان می‌دهد پرچم و تصاویر رهبری این گروه بر روی ساختمان شهرداری در استکهلم به نمایش درآمده است. همچنین این حساب‌های کاربری در رسانه‌های اجتماعی تصاویری را بر روی دیوار استادیوم ورزشی "اریکسون گلوب" منتشر کردند.

سفیر ترکیه در استکهلم نیز گفته که این رویداد را در جریان دیدارش با پلیس دیپلماتیک تایید می‌کند.

سوئد و فنلاند رسما درخواست‌های خود برای پیوستن به ناتو را در ماه گذشته میلادی ارائه کردند؛ تصمیمی که در پی حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ گرفته شد اما با مخالفت دولت ترکیه روبرو شده چون آنکارا، فنلاند و سوئد را حامی "تروریسم" می‌داند.

کدخبر: 90769 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین