خودکشی دسته جمعی رئیسان شرکت‌های نفتی

رئیس شرکت نفتی روس‌نفت گفت که کشورهای اروپایی با اعمال تحریم علیه روسیه در حال خودکشی هستند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «ایگور سچین» رئیس شرکت نفتی «روس‌نفت» گفت که کشورهای اروپایی با اعمال محدودیت علیه روسیه، در حال شلیک به پاهای خود هستند.

وی که در مجمع بین‌المللی اقتصادی سنت‌پترزبورگ صحبت می‌کرد، گفت: «اروپا با اعمال تحریم‌ها علیه روسیه در حال خودکشی انرژی است».

پیشتر نیز «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفته بود که تحریم‌ها شمشیر دو لبه بود و سران کشورهای اروپایی با اعمال محدودیت‌ها علیه روسیه، ضربه چشمگیری به اقتصادهای خود وارد آورده‌اند.

وی افزود که خسارت‌های مستقیم اتحادیه اروپا از تحریم‌ها می‌تواند از 400 میلیارد دلار در یک سال فراتر رود و هزینه آن نیز بر دوش شهروندان اتحادیه اروپا خواهد بود.

روسیه در پنجم اسفندماه به درخواست کمک جمهوری‌های دونباس برای دفاع در مقابل حملات اوکراین به این کشور اروپایی حمله کرد و از آن زمان کشورهای غربی با تشدید فشار تحریم‌ها و عرضه تسلیحات به اوکراین به آتش ناآرامی‌ها در اوکراین دامن زدند.

چند روز پیش کارل نهامر، صدراعظم اتریش گفته بود، اتحادیه اروپا در مورد ممنوعیت واردات گاز طبیعی روسیه به عنوان بخشی از دور بعدی تحریم ها علیه مسکو، بحث نخواهد کرد.

نهامر در حاشیه دومین نشست اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: «اولاف شولتز (صدر اعظم آلمان) این موضوع را به وضوح بیان کرده است که تحریم گاز مورد بحث نخواهد بود.»

اتحادیه اروپا چند روز پیش بر سر ممنوعیت خرید نفت خام روسیه توافق کردند اما این توافق به طور کامل نیست و معافیت هایی برای 3 کشور دارد.

نهامر توضیح داد: «جبران (نبود) نفت روسیه آسان تر و در مورد گاز (موضوع) کاملا متفاوت است و به همین دلیل، تحریم گازی، موضوع بسته تحریم بعدی نخواهد بود.»

کدخبر: 90744 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین