نقشه عجیب نتانیاهو برای نابودی اسرائیل

حزب نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی طرحی را برای انحلال کنست و برگزاری انتخابات مجدد در فلسطین اشغالی آماده کرده که احتمالا روز چهارشنبه در کنست به رأی گذاشته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، بعد از انتشار اخباری مبنی بر نزدیک شدن ائتلاف کابینه رژیم موقت صهیونیستی با نخست‌وزیری «نفتالی بنت» به فروپاشی، اکنون از احتمال ارائه طرح انحلال کنست خبر می‌رسد.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه گزارش داد که حزب لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو» رهبر احزاب اپوزیسیون در کنست، احتمالاً طرحی را برای انحلال کنست و برگزاری انتخابات جدید در فلسطین اشغالی، ارائه کند.

طبق این گزارش، حزب نتانیاهو در حال آماده شدن برای ارائه چنین طرحی جهت رای‌گیری در روز چهارشنبه در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) است.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از این شبکه، این طرح از سوی احزاب اپوزیسیون کابینه بنت در کنست آماده شده اما احتمالا در آخرین لحظه درباره ارائه آن به پارلمان تصمیم‌گیری خواهد شد.

تصویب طرح انحلال کنست یکی از سه راه برای سرنگونی کابینه در رژیم صهیونیستی است. دو راه دیگر شامل رای عدم اعتماد حداقل ۶۱ نماینده کنست به نخست‌وزیر و کابینه‌اش، یا شکست کابینه در تصویب بودجه در موعد مقرر است.

پیش از این، خبرگزاری «رویترز» با اشاره به خروج یک عضو کابینه ائتلافی بنت، نوشت کابینه متزلزل وی بیش از پیش به فروپاشی و برگزاری انتخابات در فلسطین اشغالی نزدیک‌ شده است. (جزئیات بیشتر)

دو هفته قبل بود که ائتلاف بنت طرح تمدید اعمال‌شدن قوانین این رژیم بر شهرک‌نشینان صهیونیست در منطقه «ج» کرانه باختری را به کنست آورده بود که با مخالفت احزاب اپوزیسیون رأی نیاورد.

نتانیاهو طی اظهارات کوتاهی با درخواست از بنت برای استعفا، گفت: «بنت، به خانه برگردد. ماجرا تمام شده است. زمان بازگرداندن اسرائیل به راست‌گرایان است».

کدخبر: 90742 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین