گزارشی عجیب از استقبال افغان‌ها از طالبان

کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغانستان اعلام کرد که از زمان آغاز به کار این کمیسیون بیش از ۱۰۰ نفر به افغانستان بازگشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان،  کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغانستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از زمان آغاز به کار این کمیسیون تاکنون بیش از 100 نفر به افغانستان بازگشته و ده‌ها نفر دیگر نیز برگه‌های بازگشتی را دریافت کرده‌اند.

کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغانستان روز دوشنبه نیز اعلام کرده بود که در ادامه روند فعالیت این کمیسیون ژنرال «محمد انور کوهستانی» رئیس سابق امور پشتیبانی وزارت کشور و «محمد صدیق چکری» وزیر سابق حج و اوقاف افغانستان به این کشور بازگشته‌اند.

از زمان آغاز فعالیت این کمیسیون تاکنون 7 مقام ارشد دولت سابق شامل «فاروق وردک» وزیر سابق آموزش و پرورش و وزیر دولت سابق در امور پارلمانی، «امان الله غالب» مدیر سابق شرکت توزیع برق افغانستان (برشنا)، «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع سابق، «حسن مبارک عزیزی» وزیر ترانسپورت دولت سابق و «انتظار خادم» رئیس حفاظت از غیرنظامیان و امور مصالحه شورای امنیت ملی به دعوت طالبان به افغانستان بازگشته‌اند.

پیش از این «شهاب‌الدین دلاور» رئیس کمیسیون تماس در نشستی تاکید کرده بود که هیئت حاکمه افغانستان امنیت جانی و مالی مقامات دولت سابق که به این کشور باز می‌گردند را تضمین کرده و درخواست‌های مشروع آن‌ها را نیز خواهد پذیرفت.

طالبان همچنین تاکید کرده است که با در نظر داشت استعدادها، توانایی‌ها و تعهد کسانی که به افغانستان برمی‌گردند، از توانایی‌های آن‌ها استفاده خواهد شد.

کدخبر: 90078 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین