سفیر روسیه هشدار داد/ به آمریکا اسلحه ندهید

سفیر روسیه در آمریکا اعلام کرد که واشنگتن با ادامه کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین در حال دامن زدن به تنش‌ها است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، در حالی که تنش‌های مسکو و واشنگتن شدت گرفته است، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا از کمک‌های تسلیحاتی این کشور به اوکراین بشدت انتقاد کرد.

رسانه‌های روسیه روز چهارشنبه (امروز) گزارش دادند، سفیر مسکو در واشنگتن به آمریکا درباره قصد این کشور برای ارائه کمک‌های تسلیحاتی بیشتر و ارائه تعداد بیشتری از سامانه‌‌ پیشرفته راکت و موشک انداز «هیمارس» (HIMARS) هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تاس، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا با اشاره به ادامه کمک‌های تسلیحانی واشنگتن به اوکراین اعلام کرد که آمریکا به دنبال پایان صلح آمیز این بحران نیست و به تنش‌ها دامن می‌زند.


آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا

این مقام روس گفت: «این واقعیت که یکی از مقامات بلندپایه پنتاگون احتمال افزایش عرضه سامانه‌های دوربرد (به اوکراین) را می‌بیند باعث نگرانی شدید می‌شود. این اظهارات ممکن است به عنوان قصد واشنگتن برای حرکت به سمت تشدید بیشتر (تنش‌ و درگیری) تلقی شود. این فقط تایید می‌کند که آمریکایی‌ها هیچ قصدی برای دیدن راه حل مسالمت آمیز ندارند».

آناتولی آنتونوف افزود: «جای تعجب نیست که اظهارات این مقام در آستانه یک نشست دیگر ایالات متحده و متحدانش برای بحث در مورد حمایت نظامی از اوکراین بیان شده است. ظاهرا اینگونه است که دولت (آمریکا) به شرکای خود این باور را می‌قبولاند که راه جایگزین دیگری جز تامین تسلیحات بیشتر برای رژیم کی‌یف وجود ندارد».

این اولین بار نیست که مقام‌های مسکو به واشنگتن درباره ارائه سیستم‌های پرتاب راکتی و موشکی پیشرفته به اوکراین واکنش نشان می‌دهند.

اوایل ماه جاری بود که «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه گفت: تصمیم واشنگتن برای تجهیز ارتش اوکراین با سیستمهای راکتی پیشرفته بسیار منفی است و منجر به افزایش خطر تقابل مستقیم(روسیه و آمریکا) خواهد شد.

وی افزود: نکته این است که ایالات متحده هیچ کاری برای حل بحران اوکراین نمی‌کند و در عوض به اوکراین تسلیحات صادر می‌کند و این دقیقا از سالها قبل از عملیات ویژه نظامی روسیه در جریان است.

روابط روسیه و آمریکا به دنبال آغاز بحران اوکراین به شدت دچار تنش شده است. ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰ به درخواست کمک جمهوری‌‌های دونتسک و لوهانسک، از آغاز «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» خبر داد.

کدخبر: 89989 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین