افشای هدف شوم رئیس جمهور فرانسه درباره اروپا

رئیس‌جمهوری فرانسه از کشورهای همسایه خود ‌خواست قبل از آنکه به خارج چشم بدوزند، از پایگاه دفاعی-صنعتی در این قاره حمایت کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از پایگاه دیفنس نیوز، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در سخنرانی خطاب به جمعی از مقامات شرکت‌های بین‌المللی سازنده تسلیحات، هیات‌های نظامی و سایر ذینفعان از اروپا درخواست کرد که در قبال دفاع شخصی روی داخل تمرکز کند؛ این در حالی است که کشورهای اروپایی متعهد شده‌اند بودجه‌های نظامی خود را در ضمن یک محیط ژئوپلیتیکی بی‌ثبات - به ویژه در ارتباط با جنگ در اوکراین - افزایش دهند.

ماکرون در سخنرانی روز دوشنبه خود در کنفرانس فناوری نظامی"Eurosatory" در حومه پاریس بیان داشت که فرانسه وارد "اقتصاد جنگ شده که من معتقدم برای مدت طولانی با ما خواهد بود." این اولین باری است که امانوئل ماکرون از زمان رسیدنش به ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۷ در این مجمع که اولین نشستش را از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹ شاهد بوده، شرکت می‌کند.

وی خاطر نشان کرد، این کشور باید در قبال پایگاه نظامی-صنعتی خود بیشتر سرمایه‌گذاری کند و همچنین برای پاسخگویی به نیازهای سربازان خود در عین حمایت از درخواست‌های برخی شرکا به جهت دریافت تجهیزات خاص، چابک‌تر و نوآورتر شود.

ماکرون در عین حال از هموطنان اروپایی خود خواست اشتباهات قبلی را تکرار نکنند. او خاطر نشان کرد: صرف هزینه زیاد برای خرید از خارج ایده خوبی نیست. ما باید فراوان هزینه کنیم، اما باید به جوانب خودمختاری استراتژیک اروپا فکر کنیم. ما باید پایگاه فناوری و نظامی-صنعتی اروپا را تقویت کنیم.

ماکرون همکاری‌های مداوم بین فرانسه و همسایگانش را تصدیق کرد اما گفت که باید کارهای بیشتری در راستای توسعه برنامه‌های مشترک، بهبود مشارکت‌ها و تشویق حاکمیت اروپا انجام شود. همچنان که ماکرون موفقیت صادرات فرانسه به کشورهایی مانند اندونزی و مصر را ستود، همچنین متعهد شد که از سرمایه‌گذاری خارجی بیشتر حمایت کند.

او خاطر نشان کرد: من در کنار شما خواهم بود تا سرمایه‌گذاران جهان را متقاعد کنم که به این بخش بپیوندند و آن را پیش ببرند.

ماکرون متذکر شد: در عین حال، کشورهای اروپایی باید تمایل بیشتری به پذیرش "همکاری" در سراسر برنامه‌های خود و استانداردسازی بهتر پیشنهادها برای تقویت رقابت در بازار جهانی داشته باشند. من در اینجا می‌بینم که واقعیت بازار فرانسه چیست و واقعیت بازار آمریکا چیست. دومی بیشتر از ما سرمایه‌گذاری می‌کند، اما پیشنهادهای ساده‌تری دارد. استانداردسازی واقعی اروپایی چیزی است که به ویژه در حوزه سایبری، فضایی و دریایی به آن نیاز داریم.

کدخبر: 89716 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین