در هند؛

این چهره به پولشویی متهم شد!

بازرسان رسیدگی کننده به پولشویی در هند "رائول گاندی"، رهبر اپوزیسیون را در حالی مورد بازجویی قرار داده‌اند که حامیانش با پلیس در مقابل دفتر آژانس مبارزه با جرایم در دهلی‌نو درگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری رویترز، این تحقیقات توسط اداره اجرائیات مبارزه با جرم مرتبط با یک شکایت ۹ ساله توسط یکی از اعضای پارلمان هند از حزب بهاراتیا جاناتای نارندرا مودی، نخست وزیر علیه رائول گاندی و مادرش سونیا گاندی، رئیس حزب "کنگره" هند انجام می‌شود.

یکی از سخنگوهای حزب اپوزیسیون کنگره هند گفت که رائول و مادرش و حزب، کار غیرقانونی انجام نداده و این تحقیقات با انگیزه سیاسی است.

راندیپ سینگ سورجوالا، سخنگوی حزب کنگره نیز گفت: ما بدون ترس و بی وقفه به مبارزه ادامه می‌دهیم. ما به هر پرشسی، پاسخ خواهیم داد.

همچنین یکی از سخنگوهای اداره اجرائیات مبارزه با جرم هند در وزارت دارایی این کشور که مساله پولشویی و نقض قوانین ارزها را رسیدگی می‌کند تاکنون به این روند پاسخی نداده است.

پلیس بخش‌هایی از دهلی را با بلوک‌ها در حالی مسدود کرد که گاندی در کنار رهبران حزب کنگره و اعضای آن تلاش می‌کردند تا برای حضور در جلسه رسیدگی به دفاتر این اداره بروند.

یکی دیگر از مقام‌های حزب اپوزیسیون کنگره گفت، رائول گاندی به مدت سه ساعت مورد بازجویی قرار گرفت و پلیس ده‌ها تن از حامیان حزب را در خارج از محوطه اداره اجرائیات مبارزه با جرم بازداشت کرد.

"سوبرامانیان سوامی"، از اعضای حزب بهاراتیا جاناتا، رائول و مادرش را به تشکیل یک شرکت صوری و حصول غیرقانونی اموالی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار متهم کرده است.

این دارایی به شرکتی تعلق داشته که روزنامه "نشنال هرالد" را منتشر می‌کرد که در سال ۱۹۳۷ توسط جواهر لعل نهرو، نخستین نخست وزیر هند و پدربزرگ پدری رائول گاندی آن را بنیان نهاد.

کدخبر: 89688 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین