درخواست متفاوت وزیر آمریکایی از پوتین

وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی به مناسبت "روز روسیه" که پایانی بر بلوک کمونیست شوروی و آغاز دوران دموکراسی در روسیه است، از پوتین خواست تا راهی به سوی صلح و وحدت ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از پایگاه خبری هیل، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا گفت: در میانه جنگ اوکراین کرملین سرکوبی وحشیانه علیه شهروندان خودش که مستحق داشتن زندگی عاری از سرکوب هستند و باید بتوانند از حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین بدون ترس از مجازات استفاده کنند، به راه انداخته است.

بلینکن در بیانیه‌ای اعلام کرد: بسیاری از شهروندان روسی بابت جرم صحبت کردن از حقیقت و اقدامات دولتشان در زندان به سر می‌برند. این سرکوب داخلی در حالی رخ می‌دهد که کرملین جنگی ناعادلانه و بی‌دلیل علیه یک کشور مستقل در همسایگی خود به راه انداخته است.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: دولت مسکو در تلاش است تا شهروندان خود را در مورد جنایاتی که علیه مردم اوکراین مرتکب می‌شود در تاریکی نگه دارد.

روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی وارد جنگ علیه اوکراین شد و بیش از ۱۰۰ روز است که به اقدامات خود ادامه می‌دهد. نیروهای روس در حال حاضر به دنبال تصرف منطقه شرقی دونباس اوکراین هستند اما با مقاومت نیروهای اوکراینی روبرو شده‌اند. در داخل نیز دولت روسیه برخی از معترضان را دستگیر  و مخالفان را به زندان انداخته است.

کدخبر: 89451 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین