رئیس جمهور آمریکا در این تاریخ نزدیک مرز ایران می‌شود

به دنبال گمانه‌زنی‌ها درباره سفر احتمالی رئیس جمهوری آمریکا به منطقه و عربستان، یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که این سفر اواسط ژوئیه انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، وب سایت آمریکایی "اکسیوس" به نقل از سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور برای سفر به عربستان و اراضی اشغالی طی اواسط ماه آتی میلادی آماده می‌شود.

این سخنگو که اکسیوس اشاره‌ای به نام وی نکرده است در این باره و دستور کار سفر بایدن به منطقه گفت که این سفر در چارچوب یک دستور کار مهم با رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و دیگر کشورهای خاورمیانه انجام می‌شود.

وی افزود: این دستور کار بر دستیابی به نتایج برای مردم آمریکا، پایان دادن به جنگ‌ها از طریق دیپلماسی و دستیابی به ثبات در خاورمیانه متمرکز است.

اکسیوس به نقل از این مقام آمریکایی گزارش داد؛ دستور کار مذکور همچنین شامل دیدار با سران بحرین، مصر، اردن، کویت، عراق، عمان، قطر و امارات است.

این وب سایت در ادامه به نقل از سه مقام صهیونیست نیز اعلام کرد که قرار است بایدن ۱۴ و ۱۵ ژوئیه و پیش از سفر به عربستان به اراضی اشغالی و فلسطین سفر کند.

کاخ سفید تا بدین لحظه تاریخ‌های مذکور را تایید نکرده است و مقامات اسرائیلی در این باره گفته اند: موعد سفر بایدن چندین بار تغییر کرده است و ممکن است بار دیگر تغییر کند.

کدخبر: 89434 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین