اوکراین مجبور به اعتراف شد؛ عقب‌نشینی کردیم

منابع رسانه‌ای روز دوشنبه (به وقت تهران) خبری فوری درباره عقب نشینی نیروهای نظامی اوکراین از یکی از مناطق شرقی این کشور مخابره کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، منابع رسانه‌ای روز دوشنبه (به وقت تهران) خبری فوری درباره عقب نشینی نیروهای نظامی اوکراین از یکی از مناطق شرقی این کشور مخابره کردند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهایش از مرکز شهر سیورودونتسک واقع در شرق این کشور عقب رانده شده اند؛ جایی که درگیری با روسیه برای هفته‌ها در جریان بوده است.

ارتش اوکراین در صفحه فیسبوک خود تصریح کرد: «دشمن با پشتیبانی توپخانه، عملیات تهاجمی را در شهر سیورودونتسک انجام داد، موفقیت نسبی داشت و واحدهای ما را از مرکز شهر دور کرد».

انتشار خبر تازه ارتش اوکراین درباره درگیری در این شهر واقع در استان لوهاسنک در شرایطی انجام شده که مقام‌های روسیه چند روز قبل از عقب راندن نیروهای اوکراین از این شهر خبر داده بودند.

از پنجم اسفند ماه سال گذشته به دنبال درخواست کمک جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک برای مقابله با ارتش اوکراین، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه که پیشتر استقلال این دو جمهوری را به رسمیت شناخته بود، آغاز «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» را اعلام کرد.

مقام‌های ارشد روسیه با تاکید بر اینکه این کشور به دنبال اشغال اراضی اوکراین نیست، هدف از این عملیات را نازی زدایی و خلع سلاح اوکراین اعلام کرد.

هفدهم خرداد ماه بود که وزیر دفاع روسیه اعلام کرده بود که به طور کلی، ۹۷ درصد از خاک جمهوری خودخوانده لوهانسک تا به امروز از کنترل دولت اوکراین خارج شد. سرگئی شویگو افزود: «وزارت دفاع به همراه شرکت راه آهن روسیه ۱۲۰۰ کیلومتر خطوط ریلی را برای از سرگیری تردد کامل بین روسیه، دونباس، اوکراین و کریمه بازسازی کردند.

کدخبر: 89395 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین