این کشور به ژاپن نزدیک می‌شود

وزیر دفاع کره جنوبی امروز (یکشنبه) گفت، سئول به دنبال عادی سازی همکاری امنیتی با ژاپن و تقویت همکاری سه جانبه با حضور آمریکا در مواجهه با تهدیدهای موشکی و اتمی کره شمالی است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری یونهاپ، "لی جونگ-سوپ" وزیر دفاع کره جنوبی در جریان سخنرانی در نشست سالانه شانگری-لا در سنگاپور گفت، بی ثباتی در شبه جزیره کره می‌تواند به بی ثباتی در سراسر منطقه هند-پاسیفیک منجر شود.

این نشست سالانه با حضور وزرای دفاع کشورهای آسیایی در میانه تنش‌های رو به رشد ناشی از آزمایش‌های اخیر موشکی کره شمالی و آمادگی این کشور در انجام یک آزمایش اتمی برگزار شد. نگرانی‌های امنیتی پس از آن شدت گرفته که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی بار دیگر بر اولویت "قدرت برای قدرت و رقابت مستقیم" کشورش در جریان جلسه اخیر حزب حاکم کره شمالی تاکید کرد.

وزیر دفاع کره جنوبی همچنین گفت، کشورش به دنبال داشتن یک گفت‌وگوی جدی با ژاپن در زمینه عادی سازی روابط بین دو کشور و همچنین تعمیق همکاری با آمریکاست.

وزیر دفاع کره جنوبی با اشاره به مسائل لاینحل بین سئول و توکیو درباره دوران استعمارگری ژاپن و سایر مشکلات، تمایل دولت سئول را برای همکاری به منظور دستیابی به راه حل‌های قابل قبول که مورد نظر و به نفع دو کشور باشد، اعلام کرد.

وی همچنین به هدف دولت یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی برای خلع سلاح کامل، قابل قبول و بی بازگشت کره شمالی اشاره کرد که برای ایجاد یک صلح بادوام در شبه جزیره کره است.

آمریکا در ماه جاری میلادی هشدار داد کره شمالی در حال آماده سازی برای انجام هفتمین آزمایش اتمی خود است و اعلام کرد: اگر چنین آزمایشی صورت گیرد، تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی وضع می‌شود.

وزیر دفاع کره جنوبی در ادامه صحبت‌هایش در نشست شانگری-لا گفت: دولت سئول به تقویت ظرفیت‌های خود برای اجرای بهتر بازدارندگی گسترده آمریکا می‌پردازد و ظرفیت‌های واکنشی ارتش را هم برای بازدارندگی تهدیدهای اتمی و موشکی کره شمالی تقویت می‌بخشد. کره جنوبی همچنین آماده گسترش حمایت اقتصادی از کره شمالی در صورت پایان دادن این کشور به برنامه‌های اتمی‌اش است.

کدخبر: 89258 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • نخست وزیر مکلف لبنان در کنفرانس مطبوعاتی در بیروت در پایان روز دوم و آخر رایزنی‌های پارلمانی درباره ساختار و ترکیب…