کدخبر: 83367 تاریخ انتشار

رئیس جمهوری لبنان خبر داد؛

حضور ارتش در خیابان‌ها برای حفظ امنیت

رئیس جمهوری لبنان در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی کشورش خواستار مشارکت گسترده مردمی شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از شبکه خبری المیادین، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در سخنانی در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی کشورش طی امروز (یک‌شنبه) خواستار مشارکت گسترده در آن شد.

وی همچنین خواستار انتخاب فردی اصلح از سوی مردم شد که قادر به دفاع از حق و حقوق مردم باشد.

میشل عون گفت: لحظه ساماندهی فرا رسیده است و "انقلاب صندوق‌های رای" پاک‌ترین و صادقانه‌ترین انقلاب است و در این راه ملت لبنان مسئولیت بزرگی بر عهده دارند تا اجازه ندهند روند فروپاشی سیستم فساد ادامه یابد.

عون تاکید کرد: لبنان غارت شده است نه ویران و ورشکسته. دستگاه قضایی کشور باید نام مفسدان را فاش و آنها را محاکمه کند.

رئیس جمهوری لبنان همچنین افزود: ما منابع و انرژی‌هایی داریم که می‌تواند اقتصاد کشور را بهبود ببخشد و بنابراین مردم ناامید نباشند و اگر نمایندگانی توسط مردم انتخاب شوند که برای نجات کشور قانونگذاری کنند، ما یک فرصت واقعی خواهیم داشت.

وی در ادامه تأکید کرد، لبنان بدون حضور تمامی ارکان تشکیل دهنده صحنه سیاسی‌اش امکان ادامه حیات ندارد و تجربه‌های گذشته این امر را ثابت کرده است.

میشل عون با اشاره به موضوع آوارگان فلسطینی و سوری در لبنان نیز تاکید کرد که کشورش دیگر نمی‌تواند بار آوارگان را تحمل کند ادغام یا اسکان مجدد را نمی‌پذیرد.

همزمان با آماده شدن لبنانی‌ها برای حضور در پای صندوق‌های رای ارتش این کشور نیز تدابیر امنیتی ویژه‌ای را در شهرهای مختلف اتخاذ کرده و حضور خود را در خیابان‌ها بیشتر کرده است.

ارتش در بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور حفظ امنیت و برگزاری انتخابات یگان‌هایش را در مناطق مختلف لبنان مستقر کرده است.

ارتش همچنین از شهروندان لبنانی خواست که با نیروهای ارتش همکاری کرده و به دستورالعمل‌های آن عمل کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین