کدخبر: 83209 تاریخ انتشار

این کشور هر روز به اوکراین اسلحه ارسال می‌کند!

پنتاگون اعلام کرد که اگر سنای آمریکا نتواند تا ۱۹ ماه مه بودجه ۴۰ میلیارد دلاری برای کمک به اوکراین را تصویب کند، ممکن است تسلیحات‌ و کمک‌های واشنگتن به اوکراین مختل شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری راشا تودی، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: ۱۹ ماه مه تاریخی است که شاید دیگر نتوانیم تجهیزات جدید به اوکراین ارسال کنیم، لااقل با سرعت فعلی.

کربی تصریح کرد که بدون تخصیص بودجه جدید، ارسال تسلیحات به کی‌یف در ۲۰ مه به صورت کامل متوقف نخواهد شد، چرا که هنوز مقداری از تسلیحات خریداری شده آمریکا با ۱۰۰ میلیون دلار بودجه‌ای که هنور پنتاگون دارد، می‌تواند به اوکراین تحویل داده شود، اما اگر تصویب بودجه ۴۰ میلیارد دلاری به تعویق بیافتد، در بازه‌ای از زمان، کمک‌های آمریکا به اوکراین متوقف خواهد شد.

جان کربی گفت که تا به امروز، کمک‌های آمریکا به اوکراین از سرعت بالایی برخوردار بوده و به معنای واقعی کلمه، هر روز به اوکراین ارسال شده است و حفظ این روند، منوط به تایید هرچه زودتر بودجه توسط کنگره است.

جدیدترین بسته کمکی واشنگتن به آمریکا به مبلغ ۳۹.۶ میلیارد دلار، روز سه‌شنبه هفته گذشته به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید، اما مجلس سنای این کشور هنوز تخصیص این بودجه را تصویب نکرده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عروس جوان در کنار همسر و اعضای خانواده اش در حال گوش دادن به صحبت های اجرا کننده مراسم بود که ناگهان از حال رفته روی…