کدخبر: 83154 تاریخ انتشار

افشای حرکت محرمانه ائتلاف شیعیان عراق

منبعی در چارچوب هماهنگی شیعیان عراق اعلام کرد که این ائتلاف تصمیم دارد سفر محرمانه‌ای به نجف داشته باشد تا طرحی را برای خروج از بن بست سیاسی و تشکیل دولت جدید به مقتدی صدر ارائه کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از شفق نیوز، منبعی در چارچوب هماهنگی شیعیان عراق اعلام کرد: هیئتی از رهبری چارچوب هماهنگی شیعیان عراق برای دیدار با مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق به نجف سفر خواهد کرد. این هیئت در این سفر محرمانه طرحی را درباره حل بحران سیاسی و تشکیل دولت جدید که چند ماه است به تأخیر افتاده است، مطرح خواهد کرد.

این منبع درباره زمان این سفر گفت که هنوز مشخص نیست اما هدف از این سفر تلاش برای تشکیل دولت از سوی فراکسیون جریان صدر و چارچوب هماهنگی شیعیان است.

این منبع تاریخ این سفر را اعلام نکرد اما تأکید کرد که هدف از این سفر تشکیل دولت از سوی فراکسیون جریان صدر و چارچوب هماهنگی شیعیان عراق است.

چارچوب هماهنگی شیعیان عراق اخیرا طرح سیاسی متشکل از ۹ بند را اعلام کرد.

مقتدی صدر دو طرح را برای تشکیل دولت ارائه کرد. یکی از آن‌ها شکست خورد و دیگری سوم مه به نمایندگان مستقل ارائه شد. در این طرح ۱۵ روز به آن‌ها مهلت داده شده بود تا دولت را با همکاری هم‌پیمانان تشکیل دهد.

درحال حاضر اختلافاتی میان دو قطب شیعه یعنی جریان صدر که پیروز انتخابات پارلمانی اخیر است و چارچوب هماهنگی شیعیان وجود دارد. جریان مقتدی صدر بر تشکیل دولت اکثریت بدون مشارکت نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون تأکید دارد و رهبران چارچوب هماهنگی شیعیان عراق با این مسئله مخالفند. انتخابات پارلمانی عراق دهم اکتبر برگزار شد اما هنوز دولت تشکیل نشده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟