کدخبر: 83009 تاریخ انتشار

اردن تهدید به حمله کرد؟/ هشدار تند پادشاه اردن!

پادشاه اردن در دیدار با وزیر دفاع آمریکا نسبت به ادامه تنش‌ها در اراضی فلسطین هشدار داد و گفت که پیامدهای این درگیری‌ها شدیدا امنیت و ثبات منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از روسیا الیوم، عبدالله دوم، پادشاره اردن، در جریان سفر خود به آمریکا پنج‌شنبه با لوید آستین، وزیر دفاع این کشور در پنتاگون دیدار و در رابطه با ثبات و امنیت منطقه گفتگو کرد.

 

پادشاه اردن با اشاره به اینکه سفرش به واشنگتن به منظور بحث در مورد چگونگی همکاری با آمریکا انجام شده است ، خاطرنشان کرد که آینده منطقه و چالش‌های آن مستلزم ایستادگی در کنار یکدیگر است.

 

عبدالله دوم در جریان این دیدار هشدار داد که درگیری‌های اخیر میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها به مثابه هشدار در رابطه با خطری است که توانایی درگیر ساختن کل منطقه را دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: روابط اردن و آمریکا قوی و گسترده است؛ به گونه‌ای که چندین دهه است که این روابط تعامل نیروهای مسلح دو کشور را میسر ساخته است.

 

وزیر دفاع آمریکا نیز با تاکید بر اینکه اردن کشوری پیشرو در منطقه و شریکی مهم برای ثبات و امنیت در آن است، خاطرنشان کرد: شراکت و دوستی طولانی با اردن در این زمینه با توجه به تهدیداتی که هر دو کشور با آن روبرو هستند، بیش از هر زمان دیگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

آستین نگرانی کشورش را از تشدید تنش‌ها و خشونت‌های اخیر در قدس و کرانه باختری ابراز کرد.

 

وی همچنین از پادشاه اردن به خاطر نقش فعالی که برای کاهش تنش‌ها در آن منطقه ایفا می‌کند قدردانی کرد.

 

آستین در نهایت امیدواری خود را برای ادامه همکاری با اردن برای رسیدن به مسیری به سوی امنیت، ثبات و صلح عادلانه برای فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها ابراز کرد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • سرپرست اداره‌کل موزه‌ها از تعطیلی موزه‌های استان تهران در روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه به علت آلودگی هوا خبر داد.