کدخبر: 82890 تاریخ انتشار

حماس این اقدام را جرم اعلام کرد!

دو جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین از پیش‌نویس قانون تصویب شده در پارلمان عراق که تمامی اشکال عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی را جرم تلقی کرده و برای فرد خاطی مجازات اعدام در نظر گرفت، استقبال کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از سایت شبکه خبری المسیره یمن، جنبش حماس امروز (پنج‌شنبه) در بیانیه‌ای ضمن استقبال از اقدام اخیر پارلمان عراق در جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، از تمامی پارلمان‌های کشورهای عربی و اسلامی خواست از پارلمان عراق تبعیت کرده و قوانین مشابهی را تصویب کنند.

 

حماس در بیانیه خود از تمامی موضعگیری‌ها در مخالفت با مساله عادی‌سازی روابط با دشمن مشترک کشورهای اسلامی که امنیت و ثیات آنها را تهدید می‌کند، استقبال کرد.

 

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز امروز در بیانیه‌ای تاکید کرد: اقدام پارلمان عراق در جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گام مهمی در مسیر مقابله با تلاش این رژیم اشغالگر برای نفوذ در کشورهای عربی است.

 

همچنین این جنبش تاکید کرد، تصویب چنین قانونی نشان‌دهنده موضعگیری ملت عراق و موضعگیری‌های ثابت آنها در حمایت از مساله فلسطین است.

 

پارلمان عراق پیشنویس قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی و آغاز روابط با رژیم صهیونیستی را تصویب کرد، در این پیشنویس برای فرد متخلف حکم اعدام پیش‌بینی شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟