کدخبر: 82869 تاریخ انتشار

این کشور محل جنگ چین و آمریکا می‌شود؟

معاون رئیس جمهور چین به رهبر جدید کره جنوبی گفته است که پکن به ارتباطات استراتژیک و تبادلات سطح بالا امیدوار است، پیامی که پس از شرکت در مراسم تحلیف یون سوک یول در سئول در روز سه شنبه ارائه شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از خبرگزاری دولتی چین، شینهوا، وانگ کیشان،معاون رئیس‌جمهور چین گفت، کره جنوبی و چین "شریک‌های همکاری مهم و همچنین همسایگان نزدیک" با منافع مشترک هستند و باید ارتباطات و هماهنگی را در امور بین‌المللی و منطقه‌ای تقویت کنند.

 

وانگ پس از ایراد پیام تبریک به عنوان فرستاده ویژه شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، به یون گفت: «دو طرف باید... برای حفاظت از چندجانبه گرایی و نظام تجارت آزاد، و ارتقای توسعه و رفاه منطقه‌ای و جهانی همکاری کنند.

 

وی همچنین گفت که دو همسایه باید از نزدیکی جغرافیایی، میراث فرهنگی مشترک و پیوندهای سنتی برای بهبود دوستی بین دو ملت استفاده کنند. و او قول همکاری بیشتر با جنوب در مورد "مسائل حساس" مانند کره شمالی را داد.

 

وانگ گفت: چین صمیمانه از بهبود روابط بین شمال و جنوب و ارتقای آشتی و همکاری حمایت می‌کند و مایل است ارتباطات با کره جنوبی را برای ترویج خلع سلاح هسته‌ای و صلح پایدار در شبه جزیره تقویت کند.

 

به گزارش شینهوا، یون موافقت کرد که ارتباطات نزدیک را در سطح استراتژیک بالا ادامه دهد و مبادلات و همکاری‌ها را در زمینه‌های مختلف تقویت کند، مبادلات مردم با مردم را تقویت کند و عصر جدیدی در روابط را ترویج کند. به نقل از یون، کره جنوبی مایل به تقویت ارتباطات و هماهنگی با چین برای ترویج مشترک صلح، ثبات و رفاه در شبه جزیره است.

 

وانگ بالاترین مقام چینی است که در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری کره جنوبی شرکت داشت - پیش از این پکن مقامات رده پایین‌تری مانند معاون نخست‌وزیر یا مشاور ایالتی خود را اعزام کرده بود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟