کدخبر: 82862 تاریخ انتشار

پیام جدید عربستان به مصر!

وزیر خارجه امارات حمله اخیر داعش به تاسیسات تصفیه آب در صحرای سینای مصر را که در جریان آن ۱۱ تن از نظامیان این کشور کشته شدند، محکوم کرده و همبستگی ابوظبی با قاهره در مقابله با تروریست‌ها را خواستار شد. وزارت خارجه عربستان نیز این حمله را به شدت محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات در بیانیه‌ای حمله تروریستی به یک ایست امنیتی واقع در شمال شبه جزیره سینا در مصر را به شدت محکوم و تاکید کرد: ابوظبی همواره مخالف تمامی اشکال خشونت و اقدامات مخل امنیت و ثبات و ناقض ارزش‌ها و اصول انسانی است.

 

همچنین بن زاید بر حمایت همیشگی و همبستگی امارات با مصر در مقابله با تروریست‌ها و پشتیبانی‌اش از تمامی اقداماتی برای حفظ امنیت و ثبات مصر در برابر این حملات انجام می‌گیرند، تاکید کرد.

 

وزارت خارجه عربستان نیز در بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید این حمله، حمایت کامل خود از اقدامات مصر دربرابر تهدیدهای امنیتی اعلام کرده و نقش نیروهای مسلح مصر در مقابله با این اقدامات تروریستی و خرابکارانه را ستود.

 

ارتش مصر روز شنبه از کشته شدن یک افسر و ۱۰ سرباز و زخمی شدن پنج تن دیگر در جریان تبادل آتش در ساحل شرقی کانال سوئز در حمله تروریستی که ایستگاه پمپاژ آب در صحرای سینا را هدف قرار داد، خبر داد.

 

گروه تروریستی داعش مسؤولیت این حمله را برعهده گرفت.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • عروس جوان در کنار همسر و اعضای خانواده اش در حال گوش دادن به صحبت های اجرا کننده مراسم بود که ناگهان از حال رفته روی…