کدخبر: 82768 تاریخ انتشار

اقدام بی‌سابقه رئیس جمهور پاکستان علیه عمران خان

یک ماه پس از برکناری عمران خان، حالا رئیس جمهوری پاکستان به دنبال انجام تحقیقات قضایی بابت اتهام توطئه خارجی علیه وی است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، به نقل از پایگاه خبری republicworld، عارف علوی، رئیس جمهوری پاکستان درست یک ماه پس از آنکه عمران خان از سمت نخست وزیری برکنار شد حالا به دنبال تحقیقات بابت اتهام توطئه خارجی علیه اوست.

 

علوی با توجه به ضرورت بررسی توطئه احتمالی برای تغییر دولت پاکستان و با توجه به استفاده ادعایی از لفظ غیر دیپلماتیک توسط دونالد لو، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی، موافقت کرده است.

 

قابل ذکر است که رئیس جمهوری پاکستان بابت امتناع از پذیرش ادای سوگند شهباز شریف به عنوان نخست وزیر جدید و همچنین اخراج سرافراز چیما، فرماندار پنجاب به شدت مورد انتقاد قرار دارد.

 

علوی همچنین گفت: برای آنکه وقوع توطئه خارجی را اثبات کنیم به یک اقدام ضروری قضایی نیاز داریم. به نظرم حتی شواهد ثبت شده می‌تواند به اثبات این مساله کمک کند. از آنجا که یک تحقیق کامل ضرورت دارد، من به نخست وزیر پاکستان و وزیر دادگستری نامه نوشتم و از آنها خواستم تا قدرت اجرایی کمیسیون قضایی را برای انجام جلسات باز به منظور شفاف شدن مساله بیشتر کنند.

 

عمران خان بعد از اینکه پارلمان پاکستان رای عدم اعتماد به او داد، از نخست وزیری برکنار شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟