کدخبر: 82752 تاریخ انتشار

واکنش تند گروه عراقی به تصمیم بایدن؛ دروغ می‌گوید

نُجَباء در بیانیه رسمی اعلام کرد، آمریکا به بهانه تهدید امنیت ملی، در منطقه دخالت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، مقاومت اسلامی نُجَباء با صدور بیانیه‌ای، تمدید وضعیت اضطراری ویژه در قبال عراق از سوی دولت آمریکا را جلوه‌ای دیگر از چهره زشت شیطان بزرگ توصیف کرد.

در این بیانیه با اشاره به حدود دو دهه تجاوز و اشغال سرزمین عراق بدون مشروعیت بین‌المللی، آمده است: این وضعیت از سال ۲۰۰۳ با هدف غارت ثروت‌های عراق، هرساله با بهانه‌های واهی تمدید شده است.

جنبش نُجَباء بهانه تهدید امنیت ملی آمریکا برای تمدید اشغالگری را بزرگ‌ترین تناقض برشمرد و افزود: آمریکا موضوعی را با فاصله هزاران کیلومتر دورتر از مرزهایش تهدیدی برای امنیت ملی تعریف می‌کند و با این بهانه دروغ به خود حق دخالت می‌دهد؛ در حالی‌که دفاع گروه‌های مقاومت از عقاید و امنیت ملی خود در کشوری همسایه یا درون منطقه‌ای و بین‌المللی را جرم قلمداد می‌کند!

در این بیانیه ضمن تأکید بر اینکه رژیم آمریکا بزرگترین تهدید برای جامعه بین‌المللی محسوب می‌شود، تأکید شده است: این واقعیت روزبه‌روز بر همگان آشکار می‌شود و ملت‌ها دریافته‌اند که این رژیم، مانعی در برابر ملت‌هایی است که خواهان استقلال و پیشرفت و ارتقای امنیت هستند.

جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در پایان بیانیه خود اعلام کرد: معتقدیم وضعیت اضطراری باید از جانب ملت‌های مظلومی برقرار شود که جهت خلاصی از نظام مغرور ایالات‌متحده تا سرنگونی یا اخراج آمریکا و دست‌نشانده‌هایش از منطقه تلاش می‌کنند. این روش و موضع ماست که هرگز آن را رها نمی‌کنیم.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین