کدخبر: 82616 تاریخ انتشار

برخورد غیرمنتظره اتحادیه آفریقا با یک کشور جنگ‌زده

تیم بین المللی مشترک سازمان ملل- اتحادیه آفریقا- ایگاد از آغاز مذاکرات غیرمستقیم بین طرف‌های سودانی برای حل بحران سیاسی در این کشور طی روزهای آتی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری آناتولی، مکانیسم سه جانبه متشکل از سازمان ملل، اتحادیه آفریقا و "سازمان بین‌المللی دولتی برای توسعه در شرق آفریقا" (موسوم به "ایگاد") با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، طبق آنچه که قبلا اعلام شد، این مکانیسم سه جانبه مذاکراتی را بین طرف‌های سودانی طی روزهای آتی آغاز خواهد کرد.

در بیانیه مذکور آمده است، با توجه به شرایط این مذاکرات به صورت غیرمستقیم آغاز خواهد شد.

در این بیانیه همچنین آمده است، این مکانیسم هر سندی که ادعا شود بخشی از مکانیسم سه‌جانبه است و در سایت‌های غیر رسمی اتحادیه آفریقا، ایگاد یا هیئت سازمان ملل در سودان (یونیتامس) منتشر شود را تایید نمی‌کند و یا به رسمیت نمی‌شناسد.

در ۲۷ آوریل گذشته، سازمان ملل، اتحادیه آفریقا و ایگاد از رایزنی طرف‌های سودانی در هفته دوم ماه مه خبر دادند اما زمان مشخصی برای آغاز آن مشخص نکردند.

سودان از ۲۵ اکتبر گذشته صحنه اعتراضات علیه اقدامات عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش در اعمال وضعیت فوق العاده و انحلال شورای حاکمیتی و برکناری وزرای دوره انتقالی است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟