کدخبر: 82603 تاریخ انتشار

جهاد اسلامی با این ادعا اسرائیل را مشوش کرد!

جنبش فلسطینی جهاد اسلامی اعلام کرد که جنگ "شمشیر قدس"( جنگ اسرائیل با غزه در ۲۰۲۱) نقطه‌ عطفی در مبارزه جناح‌های مقاومت با رژیم صهیونیستی به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از آناتولی، سه‌شنبه، ابوحمزه، سخنگوی سرایا القدس، جناح نظامی جنبش جهاد اسلامی به مناسبت اولین سالگرد جنگ شمشیر قدس اعلام کرد که مقاومت فلسطینی در خلال جنگ توانست از خود به صورت مقتدرانه‌ دفاع کند و این نقطه‌ عطفی در کل تاریخ مقاومت است.

 وی همچنین خاطرنشان کرد که جنگ‌های مقاومت و پیروزی‌های بدست آمده همگی جهت دفاع از قدس و آزادی آن و همینطور جهت حفاظت از مردمان ما صورت گرفته‌اند.

سه شنبه مصادف بود با اولین سالگرد جنگ اسرائیل در نوار غزه که ۱۱ روز به طول انجامید و با اعلام آتش بس در سحرگاه روز جمعه ۲۱ مه پایان یافت.

جرقه این جنگ در اثر حوادثی که از آوریل سال ۲۰۲۱ در محله شیخ جراح و مسجد الاقصی در حال وقوع بود، زده شد.

گروه‌های مقاومت فلسطینی برای عملیات خود در این جنگ، نام شمشیر قدس را انتخاب کردند، در حالی که اسرائیل عملیات نظامی خود در غزه را "نگهبان دیوارها" نامید.

به گفته منابع اسرائیلی، در طول این جنگ ۱۱ روزه، گروه‌های مقاومت بیش از چهارهزار موشک به سمت شهرهای جنوب و مرکز اراضی اشغالی شلیک کردند که به گفته منابع اسرائیلی، ۱۲ اسرائیلی کشته و حدود ۳۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، این جنگ بیش از ۲۰۰ شهید فلسطینی و هزاران زخمی برجای گذاشت، وخامت اوضاع اقتصادی ساکنان نوار غزه را تشدید کرد و بر اساس آمارهای رسمی حدود ۴۷۹ میلیون دلار خسارت برجای گذاشت.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین