کدخبر: 82574 تاریخ انتشار

چین آمریکا را تهدید کرد!/ از چالش‌های آمریکا مطلع هستیم

در آستانه برگزاری نشست رهبران آسه‌آن در واشنگتن، چین هشدار داد که هرگونه اقدامی که صلح و امنیت را در این منطقه تضعیف کند، نمی‌پذیرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری آناتولی، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین سه‌شنبه در کنفرانس خبری خود گفت: چین مطلع است که آمریکا با چالش‌هایی از جهات مختلف در برابر نیات خود برای میزبانی از نشست ویژه آتی دو روزه با کشورهای عضو مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا مواجه است.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز به نقل از ژائو گزارش داد: پکن از کشورهایی خارج از این منطقه که نقشی مثبت در ارتقای صلح و توسعه ایفا کنند، استقبال می‌کند. با این حال چین هیچگونه اقدامی که صلح و ثبات را تضعیف کند، نمی‌پذیرد.

نشست ویژه آسه‌آن-آمریکا قرار است پنجشنبه در واشنگتن دی.سی برگزار شود. روز سه‌شنبه هون سن، نخست‌وزیر کامبوج که ریاست کنونی آسه‌آن را بر عهده دارد، برای شرکت در این نشست و بر عهده گرفتن ریاست مشترک آن عازم واشنگتن شد.

در بیانیه رسمی دفتر هون سن آمده است که این سفر با دعوت رسمی از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا صورت می‌گیرد.

در این بیانیه آمده است: رهبران آسه‌آن همچنین نشستی با رهبران تجاری آمریکا برای بررسی همکاری اقتصادی خواهند داشت. رهبران آسه‌آن همچنین با کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا و وزرای دولت آمریکا نشست خواهند داشت و مسائل مرتبط با تغییرات اقلیمی، انرژی پاک و زیرساخت پایدار در دستور کار قرار دارد.

انتظار می‌رود رهبران آسه‌آن با بایدن، هریس و دیگر مقامات این کشور در حین سفر به واشنگتن ملاقات داشته باشند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • ایرنا به نقل از رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار نوشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ بین ۲۶ تا ۲۷ هزار…