کدخبر: 82474 تاریخ انتشار

شرط جدید انصارالله برای مذاکرات!

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که جنبش‌انصارالله نه تنها مذاکرات یمنی- یمنی را رد نمی‌کند بلکه این جنبش بر ضرورت ایجاد جوی مثبت به دور از هیاهوهای خارج از میز مذاکرات و رها از فشارهای خارجی تاکید دارد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از المیادین، عبدالملک العجری، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، شامگاه دوشنبه با اعلام نظر مثبت جنبش انصارالله یمن درباره ادامه مذاکرات یمنی- یمنی، اعلام کرد که این جنبش جهت ادامه روند کار مذاکرات پیش رو شروطی را تعیین کرده است.

وی در پیامی در توییتر با ارائه جزئیات بیشتر در این‌باره، نوشت؛‌ جنبش انصارالله یمن هرگونه گفت‌وگو با سایر طرف‌های یمنی را به عنوان شریکی در هر حل و فصل سیاسی، می‌پذیرد.

وی در ادامه شروط جنبش‌ انصارالله یمن را اینگونه بیان کرد؛ مذاکرات باید به دور از فشارهای خارجی صورت بگیرد، گفتگوها باید در فضایی مناسب و به دور از تنش‌ها برگزار شود، ابتدای این گفتگوها، رفع محاصره یمن و توقف جنگ باشد سپس به مسائل سیاسی کشیده شود و مذاکرات از هیاهوهای خارج از مذاکرات تاثیر نپذیرد.

وی در ادامه نوشت؛ این عادلانه نیست که دم از گفتگو زده شود در حالی که محاصره اقتصادی و هدف‌گیری یمن ادامه دارد. به تعبیر وی " این میز بیشتر از آنکه میز مذاکرات باشد، میز دیکته کردن و اعمال فشار خواهد بود".

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیشتر گفته بود: مردم ما با لحظات تعیین کننده‌ای در تاریخ روبرو هستند. یا دشمن جدیت خود را در مورد آتش بس نشان دهد یا طبق روال معمول آن را زیر پا می‌گذارد.

نیروهای ائتلاف سعودی و مزدوران آن آتش بس انسانی و نظامی اعلام شده در یمن را که از دوم آوریل گذشته بین ائتلاف سعودی و دولت صنعا به اجرا گذاشته شد را بارها نقض کردند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟