کدخبر: 82381 تاریخ انتشار

در الجزایر صورت گرفت؛

رفتار غیرمنتظره رئیس جمهور با چهره‌های سیاسی!

رئیس‌جمهور الجزایر دیدارهایش با شخصیت‌های سیاسی را برای حل اختلافات و عبرو از بحران‌ها بعد از حدود یک سال ازسرگرفت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از سایت روزنامه عربی۲۱، عبدالمجید تبون، رئیس‌جمهور الجزایر با عبدالقادر بن قرینه، رئیس جنبش سازندگی ملی و جیلالی سفیان، رئیس حزب نسل جدید دیدار کرد.

بعد از این دیدار قرینه که نامزد ریاست‌جمهوری ۲۰۱۹ بود اعلام کرد که این دیدار در راستای مذاکرات رئیس جمهور با تشکلات سیاسی برای تبادل نظر برگزار شد.

وی گفت: این دیدار دوستانه بود و بر لزوم تحکیم جبهه داخلی و اتحاد تمام الجزایری‌ها تأکید شد.

دو طرف درباره وضعیت اقتصادی الجزایر نیز بحث و گفتگو کردند.

جیلالی نیز اعلام کرد که در دیدار با تبون درباره مسائل زیادی بحث و گفتگو کردند. وی گفت که دیدارش با تبون در راستای تلاش‌ها برای تقویت جبهه داخلی بود چراکه رئیس‌جمهور خواهان ادامه مذاکره و مشورت با طبقه سیاسی و شنیدن تمام نظرات است.

وی درباره طرح توافق گفت: رئیس جمهور خواهان مذاکره با طبقه سیاسی و شنیدن پیشنهادات است.

این اقدام به دنبال درخواست احزاب سیاسی الجزایر از تبون برای مذاکرات سیاسی جامع جهت حل بحران‌های داخلی صورت گرفته است. تبون قصد دارد قبل از پنجم ماه مه طرح سیاسی را برای اتحاد مطرح کند که مخالفان را هدف قرار می‌دهد.

الجزایر از چند روز منتظر پیشنهاد ریاست‌جمهوری برای توافق و گشودن صفحه جدیدی با مخالفان است. خبرگزاری الجزایر در دومین روز تعطیلات عید فطر مقاله‌ای با عنوان "عبدالمجید تبون، رئیس‌جمهور اتحاد" منتشر کرد که در آن آمده است باید کسانی که در تلاش‌ها شرکت نکردند یا احساس کردند به حاشیه رانده شده‌اند بدانند که الجزایر جدید دست خود را به سوی آن‌ها برای گشودن یک صفحه جدید باز کرده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟