کدخبر: 82206 تاریخ انتشار

پوتین پولدارترین فرد جهان را تهدید به قتل کرد؟

رئیس آژانس فضایی روسیه، ایلان ماسک را به دلیل ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در سرتاسر اوکراین مورد انتقاد قرار داده و تلاش‌های وی را در راستای خرید توییتر و "بازگشت آزادی بیان به این شبکه اجتماعی" مورد تمسخر قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، به نوشته روزنامه دیلی میل، ایلان ماسک، مدیرعامل میلیاردر شرکت تسلا اطلاعاتی را که از دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه دریافت کرده بود، توییت کرد.

روگوزین که ادعا کرده روسیه می‌تواند تمام کشورهای ناتو را در عرض نیم ساعت نابود کند، ایلان ماسک را به دلیل ارائه تجهیزات استارلینک به ارتش اوکراین و آنچه که آن‌ها "گردان آزوف نازی‌ها" می‌نامند، متهم کرده است.

رئیس آژانس فضایی روسیه خطاب به ایلان ماسک در توییتر نوشت: «تو به نیروهای فاشیست در اوکراین تجهیزات ارتباطی دادی. مهم نیست که چقدر احمقانه رفتار می‌کنی، باید در این خصوص پاسخگو باشی.»

ایلان ماسک در پاسخ به این توییت با لحنی طنزآمیز نوشت: «واژه "نازی" به معنای آن چیزی که او فکر می‌کند نیست. اگر تحت شرایط مرموزانه‌ای بمیرم، از آشنایی با تو (دیمیتری روگوزین) خوشحالم!»

این رشته از توییت‌ها واکنش بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است؛ همچنین مادر ایلان ماسک که ظاهرا از شوخی پسرش ناراحت شده، در توییتی به همراه صورتک‌های عصبی نوشت: «این شوخی اصلا بامزه نیست.»

ایلان ماسک هم در جواب مادرش نوشت: «متاسفم! سعی میکنم زنده بمانم!»

دیمیتری روگوزین که از آغاز حمله روسیه به اوکراین (۲۴ فوریه) "رویکرد خصمانه‌ای" نسبت به ایلان ماسک داشه است، او را "شیطان کوچک" نامید و از شرکت تسلا انتقاد کرد.

وی حتی تلاش‌ ماسک را در راستای خرید توییتر و ایده بازگشت آزادی بیان به این شبکه اجتماعی را مورد تمسخر قرار داد و ایلان ماسک را فردی "خرپول" نامید.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟