کدخبر: 82203 تاریخ انتشار

حمله اسرائیل به این زن آمریکایی!

رسانه‌های رژیم صهیونیستی سخنگوی جدید کاخ سفید را به خصومت با این رژیم و گروه‌های لابی یهودی در آمریکا متهم کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از سایت العربی الجدید، روزنامه راست‌گرای "میکور ریشون" در گزارشی کارین ژان-پی‌یر، سخنگوی جدید کاخ سفید را به دلیل انتقادهایش از سازمان ایپک، بزرگترین گروه لابی یهودی در آمریکا و سیاست‌های رژیم صهیونیستی در مقابل فلسطینی‌ها مورد حمله قرار داد.

روزنامه میکور ریشون در ادامه گزارش خود نوشت، ژان-پی‌یر پیش از این در مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۹ در مجله نیوزویک منتشر کرده بود، از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا خواسته بود از ایپک دوری کنند، همچنین او از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده بود.

همچنین این روزنامه عبری‌زبان نوشت، ژان-پی‌یر سازمان ایپک را یک سازمان به شدت نژادپرست توصیف کرده و کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات را تشویق کرد همایش‌های این سازمان را تحریم کنند، در واقع حمایت از ایپک اتفاق نظر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه بود.

میکور ریشون در ادامه بخشی از مقاله ژان-پی‌یر را نقل کرد که در آن نوشته بود، "در واقع نه سیاست‌هایی که ایپک در پیش گرفته و نه ارزش‌های آن، هیچ کدام ترقی‌خواه نیستند و زمان اعتراف به واقعیت موجود فرارسیده است".

این روزنامه اسرائیلی تاکید کرد، سخنگوی جدید کاخ سفید در مقاله خود به شکل ویژه از موضعگیری‌های نژادپرستانه ایپک در قبال مسلمانان و اعراب و تلاش آن برای حمایت از برنامه‌های اسلام‌هراسی انتقاد کرده و خطاب به کاندیداهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته است، " تا زمانی که به همکاری با سازمانی همانند ایپک ادامه می‌دهد، سازمانی که گاهی اوقات بر خلاف ترقی‌خواهی عمل می‌کند، شما نمی‌توانید خود را ترقی‌خواه بخوانید".

به نوشته این روزنامه عبری زبان، ژان-پی‌یر درباره نتانیاهو نیز موضعگیری نقادانه‌ای در پیش گرفت و در مقاله خود نوشت، "سخنگوی اصلی امسال در کنفرانس ایپک شخصی به جز بنیامین نتانیاهو نیست و اگر این کافی نیست که در پرونده‌های رشوه و کلاه‌برداری اتهام‌هایی علیه او مطرح شده‌اند، سازمان ملل اسرائیل را تحت رهبری او به ارتکاب جنایات جنگی در حملاتش به تظاهرکنندگان در  غزه متهم کرده است".

سایت هبرو نیوز نیز در گزارشی این نکته را یادآور شد که ژان-پی‌یر زمانی که به عنوان مشاور ارشد و سخنگوی سازمان "MoveOn" مشغول به فعالیت بود، انتقاد از رژیم صهیونیستی و ایپک را آغاز کرد.

این سایت عبری زبان در ادامه گزارش خود آورد، انتخاب ژان‌-پی‌یر نشان‌دهنده استمرار جدایی حزب دموکرات آمریکا از اسرائیل است و محور ضد اسرائیلی با رویکرد نمایندگان جریان ترقی‌خواه در حزب دموکرات در داخل کنگره آمریکا و به طور ویژه الکساندر کورتز که به دلیل بازداشت و شکنجه کودکان فلسطینی خواستار محاکمه اسرائیل و توقف کمک‌ها به آن شد، مطابقت دارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟